• Wyświetleń: 1879
    • Dodano: 2017-11-25 / 22:18

Berland wygrał mecz z Łodzią

(fot. Archiwum)

Berland Komprachcice w sobotni wieczór podejmował we własnej hali drużynę Malwee Łódź. Wygrana podopiecznych Dariusza Lubczyńskiego 3:2 umacnia jego ekipę na 7 miejscu w tabeli I ligi futsalu.

Mecz zdecydowanie zdominowali miejscowi. Berland od pierwszych minut budował składne akcje i często atakował. Ekipa z Łodzi podobnie często wychodził z akcjami ofensywnymi. Większa część pierwszej połowy to strzały, które nie zagrażały bramkarzom, na tyle, aby definitywnie wskazać zwycięzcę tego starcia. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Michał Zboch. Wynik 1:0 dla gospodarzy utrzymał się do przerwy.

Druga połowa była ciekawsza, a to za sprawą goli, które padały po obu stronach hali. Początkowe akcje nie przyniosły rezultatów. Wtem rywale, a konkretnie Paweł Szymańczuk, strzałem z dalszej odległości zaskoczył golkipera Komprachcic i doprowadził do remisu 1:1. Przyjezdni poszli za ciosem i kilka minut później wyszli na prowadzenie 2:1 - autorem drugiego trafienia był Krystian Pomykała. Na szczęście końcówka należała już do gospodarzy. Berland w porę odzyskał siły i celnie trafiał dwukrotnie do siatki Malwee. Autorem obu bramek był Adrian Zyla, który najpierw doprowadził do remisu, a później dokończył dzieła zniszczenia. Ostatecznie, po fenomenalnej końcówce, podopieczni Dariusza Lubczyńskiego wygrali przed własną publicznością 3:2 z Malwee Łódź i mogą cieszyć się z pełnej puli punktów za mecz walki.