• Wyświetleń: 3162
    • Dodano: 2017-11-25 / 21:42

Odra na remis z Pogonią

19. kolejka Nice 1 Ligi to spotkanie Odry Opole na własnej murawie z Pogonią Siedlce. Ostatni mecz w 2017 roku nie należał do wyśmienitych, lecz nie można także odebrać woli walki i zaangażowania, oddaną przez ekipę Mirosława Smyły. Remis 1:1 oznacza podział punktów przy Oleskiej, dzięki któremu Odra kończy rundę jesienną na 2 miejscu w tabeli.

Mecz świetnie zaczęli zawodnicy Pogoni. Już od pierwszych minut była zauważalna chęć jak najszybszego zdobycia gola na wyjeździe. Początkowe strzały nie zagrażały na tyle opolskiej bramce, by móc mówić o jakieś dominacji. Wręcz odwrotnie - to Odra była bliższa na otwarcie wyniku. Starcie między tymi ekipami zapowiadało się na świetne widowisko. I takie tez było, lecz szkoda, iż to rywale jako pierwsi trafili do siatki. W 24 minucie Paluchowski wyśmienitym strzałem z główki dał prowadzenie swojej ekipie. Po stracie gola, Odra zaczęła bardziej rozważnie grać piłką i stwarzać sobie kolejne akcje. Niestety do przerwy nie udało się celnie skierować piłki w światło bramki i zawodnicy obu ekip schodzili do szatni z widniejącym na tablicy wyników prowadzeniem gości 0:1.

Druga połowa także była wyrównana. Kilka chwil po wznowieniu widowiska, trybuny przy Oleskiej mogły cieszyć się z remisu. W 58 minucie po zagraniu Brusiły, Świerblewski skierował niefortunnie piłkę do własnej bramki i tak oto, kibice byli świadkami pierwszego samobójczego trafienia w Opolu, oczywiście szczęśliwego trafienia. Po wyrównaniu w tym starciu ponownie toczyła się walka łeb w łeb. Obie ekipy nie potrafiły znaleźć dogodnej sytuacji, w której to pokonaliby golkipera przeciwnika. Na pochwałę zasługuje Kuchta, który pod koniec meczu wybronił kilka mocnych i dobrych strzałów przyjezdnych. Ostatecznie Odra zremisowała z Pogonią Siedlce przy Oleskiej 1:1 i musiała pogodzić się z podziału punktów. Tym samym podopieczni Mirosława Smyły kończą rundę jesienną na 2 miejscu w tabeli Nice I ligi.

2017-11-26 10:03:51 [31.178.244.*] id:1546957
    Polpha: Napisał postów [9431], status [VIP] Reputacja