• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 3825
    • Dodano: 2017-11-21 / 11:58
    • Komentarzy: 0

    Uczniowie PSP 24 w Opolu obchodzą Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

    (Fot. Dżacheć)

    Wystarczy uśmiech, miłe słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla kolegi, koleżanki, drugiego człowieka. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

    Główna ideą tego dnia jest uzmysłowienie i przypomnienie dzieciom i dorosłym o tym, że życzliwością można zdziałać więcej. Wzajemna życzliwość może stać się podstawa do budowania zdrowych i pokojowych relacji z drugą osobą. Szkoła Podstawowa nr 24 w Opolu już od 5 lat organizuje w ten dzień duże wydarzenie. Nauczyciele uważają, że warto wpajać i zaszczepiać życzliwość już od pierwszych lat w szkole, kiedy to dzieci podczas różnych sytuacji w ciągu dnia są zdani sami na siebie w rozmowach, ale też kłótniach z rówieśnikami z klasy i szkolnych korytarzy. Tam też często dochodzi do konfliktów, z którymi muszą sobie poradzić.

    - Jest to dla nas szczególny dzień. Już od 5 lat kultywujemy tradycję i obchodzimy Dzień Życzliwości i Pozdrowień w naszej szkole. Ideą tego pomysłu jest to, aby nasi uczniowie wiedzieli co to jest uczciwość, jakie cechy posiada osoba uczciwa i co robić, by rozwiązywać konflikty w sposób ugodowy. Dzieci szukają rozwiązań, by nie uciekać się do siłowego załatwienia sprawy. Rozwiązywanie sytuacji polubownie jest bardzo ważne. Poświęcamy wiele zajęć w temacie życzliwości. Dzieci poznają cechy osoby życzliwej i szukają tych cech u siebie. Wybieramy najbardziej życzliwą osobę w każdej klasie, co wprowadza wiele emocji. Nagrodą w tym roku jest "emotka" przyklejona do ubrania. Na pewno osoba znajdzie wzmiankę o sobie w gazetce szkolnej oraz na stronie internetowej szkoły. - mówi Małgorzata Zaraś, opiekun samorządu szkolnego.

    Wybór najżyczliwszego nie jest łatwym zadaniem z uwagi na wiek dzieci w klasach 1-3. Zależy nam na tym aby od tych pierwszych lat szkoły uczyć dzieci zasad zachowania i zdrowych kontaktów między dziećmi. Kładziemy nacisk na używanie "magicznych słów": Proszę, przepraszam, dziękuję. Uważam, że ta akcja przynosi skutek i efekt. - informuje Jadwiga Wołk, opiekun samorządu uczniowskiego klas 1-3.
    reklama

    Więcej zdjęć

    Napisz co o tym myślisz!

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".