• 0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2223
  • Dodano: 2017-11-14 / 08:56
  • Komentarzy: 2

"Świeć Przykładem" w fundacji "Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym"

 
 
"Świeć Przykładem" w fundacji "Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym"

(Fot. KWP Opole)

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu przez 2 dni gościli w Fundacji "Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym". Tam, razem z uczniami klasy policyjnej, znakowali elementami odblaskowymi wózki dla osób niepełnosprawnych. W ten sposób funkcjonariusze zwrócili także uwagę na osoby niepełnosprawne, jako równoprawnych uczestników ruchu drogowego.

"Świeć Przykładem" to wspólna akcja Policji oraz Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej. Jej celem jest między innymi poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez popularyzację elementów odblaskowych wśród pieszych i rowerzystów. Właśnie dlatego funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zawitali w fundacji "Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym".

Policjanci, wspierani przez uczniów klasy policyjnej z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, znakowali elementami odblaskowymi wózki dla osób niepełnosprawnych. Przy okazji podopieczni fundacji mogli porozmawiać z funkcjonariuszami o ich służbie oraz obejrzeć policyjny sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć oraz maskotki opolskiej policji - "Policusia".

Wspólna akcja policjantów i uczniów miała jeszcze jeden ważny aspekt - zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne poruszające się ulicami po zmierzchu. Są one równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Ich bezpieczeństwo zależy także od nas.
reklama

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-11-15 12:09:33 [88.199.172.*] id:1546456  
Rolnikos: Napisała postów [8642], status [VIP] Reputacja
boje się te przyszłe policjantki mają agresywny wyraz twarzy.

Nick:
Treść:
2017-11-14 21:00:36 [83.30.31.*] id:1546430  
tippmann: Napisał postów [4297], status [VIP] Reputacja
a za brak odblasków na wózku inwalidzkim ile wlepicie?;)

Nick:
Treść: