• 0
  • Autor: Dżacheć
  • Wyświetleń: 2289
  • Dodano: 2017-11-14 / 08:56
  • Komentarzy: 2

"Świeć Przykładem" w fundacji "Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym"

 
 
"Świeć Przykładem" w fundacji "Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym"

(Fot. KWP Opole)

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Opolu przez 2 dni gościli w Fundacji "Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym". Tam, razem z uczniami klasy policyjnej, znakowali elementami odblaskowymi wózki dla osób niepełnosprawnych. W ten sposób funkcjonariusze zwrócili także uwagę na osoby niepełnosprawne, jako równoprawnych uczestników ruchu drogowego.

"Świeć Przykładem" to wspólna akcja Policji oraz Episkopatu Polski i Polskiej Rady Ekumenicznej. Jej celem jest między innymi poprawa bezpieczeństwa na drogach poprzez popularyzację elementów odblaskowych wśród pieszych i rowerzystów. Właśnie dlatego funkcjonariusze z Komendy Miejskiej Policji w Opolu zawitali w fundacji "Dom Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym".

Policjanci, wspierani przez uczniów klasy policyjnej z Zespołu Szkół im. Józefa Warszewicza w Prószkowie, znakowali elementami odblaskowymi wózki dla osób niepełnosprawnych. Przy okazji podopieczni fundacji mogli porozmawiać z funkcjonariuszami o ich służbie oraz obejrzeć policyjny sprzęt wykorzystywany w codziennej pracy. Nie zabrakło pamiątkowych zdjęć oraz maskotki opolskiej policji - "Policusia".

Wspólna akcja policjantów i uczniów miała jeszcze jeden ważny aspekt - zwrócenie uwagi na osoby niepełnosprawne poruszające się ulicami po zmierzchu. Są one równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego. Ich bezpieczeństwo zależy także od nas.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-11-15 12:09:33 [88.199.172.*] id:1546456  
Rolnikos: Napisała postów [8656], status [VIP] Reputacja
boje się te przyszłe policjantki mają agresywny wyraz twarzy.

Nick:
Treść:
2017-11-14 21:00:36 [83.30.31.*] id:1546430  
tippmann: Napisał postów [4582], status [VIP] Reputacja
a za brak odblasków na wózku inwalidzkim ile wlepicie?;)

Nick:
Treść: