• Wyświetleń: 4476
    • Dodano: 2017-11-10 / 09:40
    • Komentarzy: 1

U20: Polska przegrała z Portugalią w Kluczborku

Reprezentacja Polski do lat 20 rozegrała kolejny swój mecz w elitarnym Turnieju Ośmiu Narodów. W czwartek na stadionie w Kluczborku nasza kadra podejmowała drużynę Portugalii. Niestety lepsi w tym starciu okazali się rywale, wygrywając 2:1.

Do piątego starcia w ramach tego turnieju reprezentacja Polski przygotowywała się bardzo mocno. A to ze względu na trudnego przeciwnika oraz faktu, iż na swoim koncie posiadają tylko 5 punktów. Niestety nie udało się uzyskać ani jednego oczka więcej i po czwartkowych zmaganiach nasza ekipa dalej pozostaje z takim samym dorobkiem na swoim koncie. W drużynie z Portugalii zabrakło co prawda kilku kluczowych zawodników, lecz nie zmniejszyło to faktu, iż był to ciężki przeciwnik. Wynik spotkania otworzyła Portugalia w 28 minucie, gdzie bo celnym strzale na naszą bramkę, Andre Vidigal wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Polacy mieli kilka okazji do wyrównania przed przerwą, lecz strzały okazywały się zbyt słabe na pokonanie naszego rywala. Jednobramkowa przewaga przyjezdnych utrzymała się do końca połowy.

Na drugą połowę ekipa biało-czerwonych wyszła z większym impetem. Już w 47 minucie Michał Żebrakowski doprowadził do remisu i walka zaczęła się od nowa. Przez znaczną część tej odsłony toczył się wyrównany bój. Portugalia próbowała przechylić szlę na swoją korzyść, lecz dobrze w bramce spisywał się Bartłomiej Drągowski. Podopieczni Dariusza Gęsiora także mieli kilka akcji po których to oni mogli prowadzić, lecz tak się nie stało. W 77 minucie cios na wagę wygranej zadał Tiago Dias, który zmienił wynik spotkania na 2:1 dla Portugalii. Tym sposobem ustalił wynik końcowy tego starcia, bowiem akcje do ostatniego gwizdka nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Biało-czerwoni po piątej potyczce w Turnieju Ośmiu Narodów dalej utrzymują się z 5 oczkami na koncie.

2017-11-10 17:54:11 [89.74.189.*] id:1546173
    JotPe: Napisał postów [5170], status [VIP] Reputacja