• 0
 
  • Autor: Aga_Ko
  • Wyświetleń: 2530
  • Dodano: 2017-11-09 / 10:02
  • Komentarzy: 0

Zainaugurowano VII edycję Collegium Nobilium

 
 
Zainaugurowano VII edycję Collegium Nobilium

(Fot. Dżacheć)

W Collegium Nobilium Opoliense szkoli się uczniów, studentów i absolwentów uczelni wyższych. Inauguracja miała miejsce w sali Orła Białego w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Opolskiego

Uroczystym ślubowaniem 30 nowych collegiantów rozpoczęło naukę w kuźni idei i charakterów, w jednej z najlepszych w Polsce szkół liderów. Jak czytamy na stronie Collegium - Dzięki unikalnemu programowi od 2012 r. szkoła kształci elity dla potrzeb polskiej polityki, administracji samorządowej i rządowej, dyplomacji, nauki, mediów i organizacji pozarządowych. Kształci uczniów, studentów i absolwentów uczelni wyższych nie tylko z Opola i Opolszczyzny, ale również z województwa dolnośląskiego, śląskiego, małopolskiego i mazowieckiego.

- Chcemy pokazywać młodym ludziom, że można robić coś więcej, wymagać od siebie. Osoby, które zazwyczaj widziane są tylko w telewizji są u nas na wyciągnięcie ręki, są to bardzo wartościowe postacie - mówi Krzysztof Drynda, wiceprezes Collegium Nobilium Opoliense. - Daje to możliwość rozwoju i robienia czegoś więcej niż tylko chodzenie do szkoły. Mamy zajęcia nie tylko merytoryczne, ale także kształcimy umiejętności miękkie. Collegium Nobilium to nie tylko uczelnia, ale też wspólnota,która skupia ludzi chcących wiedzieć więcej - dodaje Aleksandra Pawełek, collegiantka.

Podczas inauguracji przedstawiono nowo włączonych członków honorowych, a zostali nimi Jean-Pierre Leleux Senator Republiki Francuskiej, Mateusz Morawiecki, Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rozwoju i Finansów RP, Adrienne Kormendy Konsul Generalna Węgier w Krakowie. Miniater Morawiecki nie był obecny na uroczystości, wysłał jednak film z podziękowaniami.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl
24opole.pl

Wydarzenia pod patronatem portalu

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".