• Wyświetleń: 2991
    • Dodano: 2017-11-07 / 21:41

Fenomenalna wygrana Gwardii

Gwardia Opole we wtorek rozegrała mecz na wyjeździe ze Spójnią Gdynia. Obie ekipy walczyły jak równy z równym, lecz to opolanie ostatecznie wygrali. Znakomita końcówka w wykonaniu podopiecznych Rafała Kuptela pozwoliła triumfować w tym starciu 37:30.

Mecz od samego początku dobrze układał się dla opolan. Szybkie wyjście na prowadzenie i kontrolowanie przebiegu gry pozwoliły na to, aby goście przejęli inicjatywę w tej partii. Dobrze funkcjonująca tego dnia ofensywa Gwardzistów wpłynęła na poprawę celowników strzeleckich i zdobywanie bramek. Rywale także atakowali, próbując utrzymywać krótki dystans punktowy do Gwardii. Goniąc wynik w końcówce partii doprowadzili do remisu. Opolanie wykorzystali jednak jeszcze kilka składnych akcji do tego, aby na przerwę schodzić z jednobramkowym prowadzeniem 19:18.

Początek drugiej odsłony to ponowne szybie wyjście na kilku punktowe prowadzenie przez drużynę gości. Spójnia odrobiła straty i zaczęła się walka łeb w łeb. Wynik oscylujący na granicy remisu, bądź wyjścia na prowadzenie raz Spójni, raz Gwardii toczyło się do 50 minuty. Końcówka spotkania należała zdecydowanie do przyjezdnych. Popisy w bramce Zembrzyckiego oraz fenomenalna gra w polu między innymi Lemaniaka, Łangowskiego, Mokrzkiego, Jankowskiego i Siwaka doprowadziła do powiększenia prowadzenia na kilka chwil przed końcem spotkania. Ostatecznie Gwardia Opole wygrała na wyjeździe ze Spójnią Gdynia 37:30 i przywozi do Opola cenne punkty.