• Wyświetleń: 2148
    • Dodano: 2017-11-06 / 10:10

FK Odra Opole przegrała mecz na szczycie

7 kolejka I Ligi Futsalu to starcie Opolskiej Odry z GSF-em Gliwice. Niestety słabszy występ podopiecznych Tomasza Ciastki spowodował wygraną przyjezdnych 4:1. Była to druga porażka opolskiej ekipy w tym sezonie.

Mecz zapowiadał się bardzo emocjonująco. Starcie dwóch beniaminków w I lidze to widowisko sportowe, na które kibice nie mogli się doczekać. Mecz niewątpliwie do takich widowisk należał, lecz niestety słabszy występ Odry pokrzyżował plany na zdobycie jakichkolwiek punktów. Wynik spotkania otworzył w 10 minucie Michał Rabiej, który celnie pokonał golkipera miejscowych. Strata jednej bramki utrzymała się do końca pierwszej części tego meczu.

Druga odsłona była bardziej emocjonująca i bogatsza w gole. Dwie minuty po wznowieniu piłkarskich zmagań Michał Bienias wyrównał na 1:1. Niestety kibice opolskiej drużyny nie cieszyli się zbyt długo, bowiem minutę później Dawid Kaczmarczyk wyprowadził GSF na 2:1. Moment lepszej gry gliwiczan w 26 minucie wykorzystał Jakub Węgiel i było już 3:1 dla gości. Gospodarze nie potrafili wykorzystać dwóch przedłużonych rzutów karnych, po których spokojnie mogli doprowadzić do remisu. Na pochwałę zasługuje golkiper Odry - Tomasz Staroń, który wielokrotnie ratował swoją drużynę przed utratą kolejnych bramek. Rzutem na taśmę w 40 minucie Dominik Wilk trafił jeszcze do klatki miejscowych i ustalił tym samym ostateczny wynik na 4:1 dla Gliwic. Była to druga porażka drużyny Tomasza Ciastki w tym sezonie.