• Autor: Aga_Ko
    • Wyświetleń: 3618
    • Dodano: 2017-11-05 / 10:07
    • Komentarzy: 0

    Trwa Rajd Przygodowy "Wyzwanie".

    (Fot. Dżacheć)

    Dziś na ulicach Opola spotkamy biegaczy oraz rowerzystów, którzy w zespołach będą przemierzać ulice i wykonywać różne zadania. Wyzwanie to połączenie wysiłku, adrenaliny oraz dobrej zabawy. Na starcie pojawiły się rodziny z dziećmi, seniorzy oraz profesjonalne drużyny sportowe. Zabawa potrwa około 5 godzin

    "Wyzwanie" to impreza sportowa, gdzie do pokonania jest wyznaczona trasa z przystankami na wykonywanie zadań. To propozycja dla osób z różnymi doświadczeniami sportowymi. Na terenie miasta ukryto punkty kontrolne, gdzie czekają na zawodników różne wyzwania. - Do udziału skłoniła mnie piękna pogoda i pomysł na rodzinną niedzielę. O wydarzeniu dowiedzieliśmy się od znajomych, którzy polecili nam tą imprezę. Nie wiedziałam wcześniej, że coś takiego się dzieje. Generalnie mało wiemy. Będą jakieś zadania, dostaniemy mapę i ruszamy - opowiada Magdalena Kania, która zdecydowała się dziś na opcję rowerową.

    Podczas wyścigu liczy się nie tylko czas, w którym trzeba się zmieścić, ale przede wszystkim zdobycie jak największej ilości punktów z przygotowanych zadań. Rajd przygotowany jest w formie scoreleauf. Jest to strategia, gdzie drużyny same muszą zadecydować na jakie punkty kontrolne się wybrać, by zdobyć jak największą liczbę punktów i zmieścić się w limicie czasowym. - Mieliśmy ponad 350 zgłoszeń, ostatecznie limit 300 osób został osiągnięty. Rajd jest inicjatywą związaną z Opolem. Pomysł kiełkuje. Brakuje takich imprez na terenie Opola i Opolszczyzny. Kluczowym elementem jest zabawa i zasada fair play - informuje Jan Szczepanik, koordynator Rajdu przygodowego "Wyzwanie".

    Zespoły mogą rywalizować na 3 trasach: - rowerowa OPEN (długość 10-50 km, zespoły 2-6 osobowe). Piesza OPEN (długość 10-50 km, zespoły 2-6 osobowe). Rowerowa PRO (długość ok. 80 km, zespoły 2 osobowe). - Nasze wyzwanie opiera się o zasadę scorleauf, czyli zawody w których wszystkie zespoły startują po to, aby zdobyć maksymalną liczbę punktów w danym limicie czasowym. Każdy stawia sobie to wyzwanie sam. Poza punktami kontrolnymi mamy zadania specjalne. Są zlokalizowane w miejscach ściśle związanych z Opolem. Będzie coś do odnalezienia, do pozbierania. Mamy także zadania medyczne, kajaki, poszukiwanie kodu. Najważniejszy jest pomysł na kolejność zdobywania punktów, omijanie kolejek podczas zadań - dodaje Szczepanik.

    Zespoły mają czas do godziny 14:30 na dotarcie do mety. Drużyny "PRO" mają czas do 15:00. O wynikach zdecyduje łączna ilość punktów za wykonane zadania wszystkich drużyn, które na czas pojawią się na linii mety.





    reklama

    Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

    Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".