• Wyświetleń: 2977
    • Dodano: 2017-10-28 / 00:06
    • Komentarzy: 1

Opolscy futsaliści lepsi od Jelcza

6 kolejka I ligi futsalu okazała się fantastyczna dla Odry. Zwycięstwo w wyjazdowym meczu z Orłem Jelcz Laskowice 7:4 to potwierdzenie dobrej formy zawodników Tomasza Ciastki i przełamanie złego wspomnienia po ostatniej porażce.

Pierwsza część tego spotkania to bardzo wyrównana walka w szeregach obu ekip. Początkowe sytuacje i gra na rozpoznanie nie przyniosła rezultatów. Wynik spotkania otworzył w 9 minucie Michał Bienias. Niestety opolscy futsaliści nie cieszyli się długo prowadzeniem, bowiem już w 11 minucie Dawid Witek wyrównał na 1:1. Gospodarze poszli za ciosem i w 13 minucie Paweł Synowiec wyprowadził Jelcz na prowadzenie 2:1. W 16' Kamil Dziubczyński dołożył kolejne trafienie i było już 3:1. Na szczęście Odra pozbierała siły i zaczęła odrabiać straty. W 17 minucie Michał Bienias ponownie pokonał golkipera miejscowych i opolanie zbliżyli się na jedną bramkę do przeciwnika. Przed przerwą w 18 minucie Patrick Riemann wyrównał jeszcze z rzutu karnego. Zawodnicy do szatni schodzili z widniejącym na tablicy wyników remisem 3:3.

Druga połowa należała już do Odry. Mimo iż, w 24 minucie Artur Ząbek trafił na 4:3 dla gospodarzy to ta połowa zdecydowanie w późniejszej fazie została zdominowana przez futsalistow Odry. Opolanie w 30 minucie za sprawą Michała Bieniasa, który w ten sposób zdobył hat tricka, doprowadzili do remisu i od tej pory juz tylko atakowali. W 33' Maciej Miga strzałem z rzutu wolnego zaskoczył golkipera miejscowych i wyprowadził Odrę na prowadzenie. Minutę później Patrick Riemann dołożył kolejne celne trafienie i opolska ekipa wyszła na dwie bramki różnicy. W końcówce spotkania, w 38' Michał Nowosielski wbił gwóźdź do trumny i ustalił ostateczny wynik na 7:4 dla FK Odry Opole. Podopieczni Tomasza Ciastki wygrywając na trudnym terenie, wracają do Opola z cennymi punktami i powracają na właściwe, zwycięskie tory.

2017-10-28 10:45:23 [188.146.105.*] id:1545382
    neon: Napisał postów [2694], status [Szycha] Reputacja