• Wyświetleń: 2133
    • Dodano: 2017-10-22 / 20:49

FK Odra Opole przegrała swój pierwszy mecz

5. kolejka I ligi futsalu niestety nie należała do szczęśliwych dla opolskiej ekipy. W meczu przed własną publicznością podopieczni Tomasza Ciastki ulegli silniejszemu GKS-owi Tychy 0:1. Mecz bardzo wyrównany, który dostarczył wiele emocji i sportowych wrażeń.

Od pierwszego gwizdka mecz w Opolu był bardzo wyrównany. Obie ekipy są bardzo silne w tym sezonie. Opolanie, dotychczas niepokonana drużyna, podejmowała na własnym parkiecie doświadczonych rywali z GKS-u. Tyszanie wygrywając trzy z czterech spotkań plasowali się o trzy lokaty niżej niż Odra, która stała na najniższym stopniu podium przed tym spotkaniem. Mecz zapowiadał się w ten sposób ciekawie, bowiem obie ekipy mogą cieszyć się dobrą passą w początkowej fazie sezonu. Pierwsza połowa to gra na tak zwane rozpoznanie. Wiele akcji, które kończyły się fiaskiem, niekiedy także i w światło bramki, lecz te dzisiejszego dnia stały jak zamurowane. Dobry występ zanotował Zbigniew Modrzik w bramce gości. Lecz na ogromną pochwałę zasłużył tego dnia golkiper gospodarzy - Tomasz Staroń, który wielokrotnie ratował opolan, przed utratą bramki. Premierowa odsłona zakończyła się bezbramkowym remisem.

W drugiej części tego spotkania było już ciekawiej i bardziej emocjonująco. Odra miała dużo szans aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, lecz znów górę wzięły nie nastawione celowniki strzeleckie. Jedyną bramkę w tym meczu zdobył w 14 minucie drugiej połowy Kacper Dudzik, który dał tym samym prowadzenie swojej ekipie, dzięki któremu w ostateczności Tychy zwycięsko wyszły z tego starcia w Opolu. FK Odra Opole musi przełknąć gorycz pierwszej porażki w tym sezonie i z nowymi siłami szykować się na kolejny mecz. Następne zmagania opolanie rozegrają już za tydzień na wyjeździe z Orłem Jelcz-Laskowice.