• Wyświetleń: 2843
    • Dodano: 2017-10-22 / 00:44

UNI Opole wygrało na wyjeździe w Warszawie

Siatkarki uniwersyteckiej drużyny w sobotę rozegrały kolejny swój mecz w I lidze. Tym razem zmierzyły się na wyjeździe z AZS AWF UKSW Warszawą. Zwycięzcę meczu wyłonił dopiero tie-break.

Mecz, mimo iż, teoretycznie należał to tych, w których faworyt jest narzucony z góry, nie był taki łatwy. Pojedynek z ostatnią drużyną w tabeli okazał się horrorem, z którego szczęśliwie wyszły nasze siatkarki. Pierwszego seta opolanki przegrały 19:25. W drugim tak samo musiały uznać wyższość rywalek, bowiem gospodynie górowały 25:22. Trzeci set był decydujący, ponieważ słaba dyspozycja gości przerodziła się w siłę. Podopieczne Patryka Fogla, wyszły na parkiet zmotywowane i bardziej skupione na grze. Mimo iż, wcześniej obraz ich gry nie należał do wyśmienitych potrafiły przemóc się i powalczyć w tym spotkaniu. Wygrywając 25:20 pokazały siatkarski pazur i determinację.

W czwartej odsłonie także grały jak z nut. Rozgromiły rywalki 25:16, doprowadzając do tie-breaku. Przed ostatnim setem w głowach wszystkich kibiców siatkówki powiewało stare porzekadło, mówiące o tym kto nie wygrywa 3:0, przegrywa 2:3. I tak też się stało. Dobrze prezentujące się siatkarki z naszego uniwersytetu w początkowej fazie seta wypracowały sobie przewagę, która jednak później utraciły na rzecz miejscowych. Gospodynie wyrównując w końcowej fazie seta, doprowadziły do walki na punkty. Ostatecznie opolanki wybroniły piłki meczowe dla przeciwnika, wyszły na prowadzenie i z zimną krwią pokonały rywalki.

Horror jaki zapewniły tym samym wszystkim kibicom opolskiej ekipy był ogromny, lecz ważne, że z happy endem. Pokonując Warszawianki 20:18 wygrały w całym spotkaniu 3:2 i wracają do Opola z cennymi punktami.

2017-10-23 10:39:31 [145.129.134.*] id:1545082
    MaNiEk1987: Napisał postów [232], status [maniak] Reputacja