• Wyświetleń: 2333
    • Dodano: 2017-10-18 / 22:33

UNI Opole przegrywa z PWSZ Tarnów

W pierwszym domowym meczu w I lidze kobiet opolanki podejmowały na własnym parkiecie PWSZ Tarnów. Niestety mecz przed własną publicznością nie należał do dobrych w wykonaniu ekipy z Opolszczyzny. Przegrane spotkanie 1:3 to małe potknięcie w występach naszego beniaminka, który musi przyzwyczaić się do mocnych rywali w tym sezonie i dzielnie reprezentować nasz region w kolejnych meczach.

Mecz niefortunnie zaczął się dla gospodyń. Opolanki niestety musiały w 2 pierwszych setach uznać wyższość rywalek. W premierowej odsłonie podopieczne Patryka Fogla przegrały 23:25. Po nieudanym starcie chciały odrobić straty i wyrównać w drugim secie. Tak tez się nie stało i można powiedzieć że było wręcz przeciwnie. Ponownie górą były rywalki z Tarnowa, które wygrały 25:18.

Dopiero w trzeciej odsłonie UNI potrafiło przechylić szalę zwycięstwa i przełamać złą passę tego dnia. W trzecim podejściu w dramatycznych okolicznościach wybroniły 4 piłki meczowe i doprowadziły do stanu, po którym triumfowały 27:25.

Niestety przeciwnik okazał się zbyt silny i czwarte podejście także zakończyło się fiaskiem. W czwartym secie po wielu błędach własnych i niekiedy kontrowersyjnych decyzjach sędziów zawodniczki drużyny uniwersyteckiej przegrały 19:25. Ostatecznie PWSZ Tarnów wygrał mecz na wyjeździe 3:1 i wyjedzie z Opola z cennymi punktami.