• Wyświetleń: 3603
    • Dodano: 2017-10-07 / 17:42
    • Komentarzy: 9

Szóste zwycięstwo Odry przed własną publicznością

W 12. kolejce Nice I ligi Odra Opole podejmowała przy Oleskiej drużynę Drutex-Bytovia. Skromny, lecz zwycięski wynik 1:0 ponownie stawia podopiecznych Mirosława Smyły na najwyższym stopniu podium w klasyfikacji rozgrywek na zapleczu Ekstraklasy.

Dominację na boisku od pierwszych minut prezentowali zawodnicy gospodarzy. Zaledwie kilka sekund po gwizdku, Odra mogła powadzić, lecz strzał okazał się niecelny. Nie minęło 5 minut, a kolejny strzał niebiesko czerwonych poszybował lekko ponad poprzeczkę. Ostry początek to nie wszystko. W dalszej części połowy opolanie także atakowali, lecz nie mogli celnie umieścić piłki w siatce. Rywal także miał parę okazji do wyjścia na prowadzenie, lecz strzały okazywały się niecelne lub takie, które Tobiasz Weinzettel bronił z łatwością. Bezbramkowy remis utrzymał się do przerwy.

Druga część spotkania to dalsze ataki Odry, lecz obraz gry troszeczkę się pogorszył. A to za sprawą zmieniającej się pogody, która pokrzyżowała plany, a opady deszczu zmniejszyły ilość sportowych wrażeń podczas tego meczu. Dopiero w 80 minucie po faulu w polu karnym na Niziołku, Odra stanęła przed szansą na wygranie. Do jedenastki podszedł Szymon Skrzypczak i z zimną krwią pokonał golkipera przyjezdnych. Opolanie na 10 minut do końca starcia wyszła na prowadzenie 1:0 i tego wyniku już nie oddała. Odra pokonała Drutex-Bytovię 1:0 i zdobyła tym samym siódme zwycięstwo w tym sezonie.

Kolejny mecz opolanie rozegrają już za tydzień na wyjeździe ze Stomilem Olsztyn.

2017-10-08 19:15:07 [83.5.217.*] id:1544346
    tippmann: Napisał postów [7572], status [VIP] Reputacja
    ładne te trybuny na fotce,takie zielone;))) może już czas tam kozy wpuścić to wygryzą;)))

2017-10-08 20:38:06 [82.95.119.*] id:1544363
    KubaXY: Napisał postów [3328], status [Szycha] Reputacja