• 0
  • Autor: MarkowyLP
  • Wyświetleń: 6153
  • Dodano: 2017-10-01 / 17:07
  • Komentarzy: 2

Od dziś rusza nowa sieć szpitali. Zmiany w zapewnianiu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

 
 
Od dziś rusza nowa sieć szpitali. Zmiany w zapewnianiu nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej

(fot. Markowy)

Ministerstwo zdrowia wprowadza dziś w życie nową uchwałę, na podstawie której publiczne szpitale mają lepiej zapewniać opiekę pacjentom. Również w godzinach nocnych, niedziele oraz dni świąteczne.

Do tej pory takie usługi medyczne w Opolu sprawowała firma Optima Medycyna, która przyjmowała pacjentów podczas nocnych i świątecznych dyżurów. Jednak wraz z reformą wprowadzającą tzw. Sieć szpitali, takie dyżury mają pełnić publiczne placówki medyczne. Do realizacji tego zadania zostały przydzielone trzy opolskie szpitale: Wojewódzki Specjalistyczny Zespół Neuropsychiatryczny, Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii oraz Szpital Wojewódzki przy ul. Katowickiej. Dwa pierwsze musiały zrezygnować z pełnienia wspomnianych dyżurów ze względu na brak możliwości do ich realizacji. Porozumiały się zatem ze Szpitalem Wojewódzkim, jednak ten również oświadczył, że nie ma odpowiednich warunków do sprawowania dodatkowej opieki zdrowotnej.

Ostatecznie sprawę rozwiązano tak, że w Opolu dyżury sprawuje ta sama placówka, ale w innym miejscu. Dotychczasowy wykonawca nocnej opieki medycznej czyli prywatna spółka Optima dalej będzie ją wykonywać, ale już jako podwykonawca, którym stał się poprzez porozumienie zawarte z publicznym Szpitalem Wojewódzkim. Jednak pacjenci będą teraz musieli zgłaszać się nie do prywatnego ośrodka przy ulicy Dambonia, a do jednej z poradni w Szpitalu Wojewódzkim przy Katowickiej.

- Przyjmujemy już dzisiaj pacjentów, którzy zgłaszają się z objawami nagłymi, nie przewlekłymi. W dni, kiedy przychodnie pacjentów są nieczynne, to powinni kierować się do nas. Dyżur wykonuje internista oraz pediatra. - słyszymy w punkcie rejestracji do lekarzy sprawujących niedzielne dyżury.
reklama
.

Więcej zdjęć

24opole.pl

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-10-03 01:48:41 [87.102.12.*] id:1543909  
krisss: Napisał postów [2133], status [Szycha] Reputacja
I tak w kółko reforma reformy reformy tylko ludzie wiedzą coraz mniej. Po co zmieniać coś co do tej pory działało dobrze???Ktoś bierze grubą kasę za takie "reformy".

Nick:
Treść:
2017-10-02 06:59:28 [31.0.37.*] id:1543850  
jeti: Napisał postów [266], status [maniak] Reputacja
No to zmiany po byku

Nick:
Treść: