• Wyświetleń: 3327
    • Dodano: 2017-09-24 / 22:52

Udana inauguracja I ligi dla FK Odry Opole

W pierwszym meczu FK Odra Opole podejmowała we własnej hali drużynę AZS UMCS Lublin. Niespodziewana wygrana opolan 5:1 to wyśmienity początek występów na zapleczu futsalowej Ekstraklasy.

FK Odra Opole od samego początku kontrolowała przebieg spotkania. Drużyna akademików z Lublina niewątpliwie była faworytem tego starcia, ale to opolanie zdominowali własny parkiet. Dobre przygotowanie do sezonu przez trenera Tomasza Ciastko zaowocowało, iż potencjalny faworyt, znikną w cieniu Odry. To gospodarze częściej byli w posiadaniu piłki i rozgrywali ją między sobą "jak po sznurku". W pierwszej połowie bramkarz gości musiał, aż 4 razy wyciągać piłkę z siatki. Bramki dla Odry strzelili: Stefan Karnatowski (3'), Michał Bienias (7' rzut karny) oraz dwie Igor Babansky(13' i 17').

Druga połowa była już bardziej wyrównana, lecz znów świetnie zaczęli miejscowi. Chwilę po rozpoczęciu odsłony, Igor Babansky podwyższył na 5:0 i tym samym skompletował hat-tricka. W dalszej części Tomasz Staroń musiał zastąpić Łukasza Groszaka w bramce, po drobnej kontuzji doznanej przez naszego golkipera w premierowej odsłonie. Dobrze strzegł opolskiej klatki, aż do 37 minuty, w której to musiał skapitulować, po celnym i silnym strzale Marcina Ostrowskiego. Dla gości z Lublina była to jedyna bramka w ty meczu. Opolanie dowieźli wynik 5:1 do końca meczu i pewnie zwyciężyli z ciężkim przeciwnikiem.

Kolejny mecz podopieczni Tomasza Ciastki zagrają już za tydzień - "derby Opolszczyzny" - Berland Komprachcice vs. FK Odra Opole.