• Wyświetleń: 5727
    • Dodano: 2017-09-21 / 21:32

Legia Warszawa wygrała z Ruchem Zdzieszowice

Piłkarze Ruchu Zdzieszowice w 1/8 Pucharu Polski zmierzyli się na stadionie w Opolu z mistrzem kraju. Niestety gładka wygrana przyjezdnych 0:4 przekreśliła dalszą przygodę naszych sąsiadów z pucharem Polski.

Faworytem w tym spotkaniu oczywiście była Legia, lecz piłkarze Ruchu przystąpili do meczu z dobrym impetem. Już w pierwszych minutach, mogło zrobić się ciekawie na boisku, lecz zabrakło wykończenia po stronie Zdzieszowic. Legia szybko ostudziła emocje na trybunach i już w 18 minucie Łukasz Broź po wykorzystanym rzucie karnym zmienia wynik spotkania na 0:1. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie, bowiem pozostałe sytuacje kończyły się fiaskiem. Obie ekipy oddawały sporadycznie jakies strzały, lecz nie były one groźne dla golkiperów.

Druga połowa należała już tylko dla przyjezdnych ze stolicy. Najpierw w 64 minucie Sadiku podwyższył na 2:0 a potem w 75' Szymański na 3:0. Piłkarze ze Zdzieszowic zaczęli popełniać proste błędy w obronie, co skutkowało dalszymi natarciami ze strony Legii. W 82 minucie Dąbrowski dołożył ostatniego gola dla swojej drużyny i pewnym posunięciem, ustalił wynik na 4:0 dla Warszawy. Nie był to pogrom Legii nad Ruchem, ale także piłkarze ze stolicy nie zagrali dzisiaj wyśmienitego spotkania. Legia zatem przechodzi do ćwierćfinału Pucharu Polski, a Ruch żegna się z rozgrywkami na szczeblu 1/8.