• Dodano: 2017-08-09 / 09:45
    • Komentarzy: 9

Ruch Zdzieszowice zagra z Legią Warszawa

(Fot. FB/ruchzdzieszowice)

Wygrany mecz 1/16 Pucharu Polski z Górnikiem Łęczną 2:1 to wyśmienite przebudzenie po fatalnym początku sezonu. Trzecioligowiec pokonał drużynę, która występuje na zapleczu Ekstraklasy i tym samym awansuje do 1/8 Pucharu Polski.

Ruch od początku meczu górował na własnym stadionie. Już w 11 minucie Zapotoczny otworzył wynik spotkania, dając tym samym prowadzenie swojej drużynie. Nasi sąsiedzi poszli za ciosem i już w 22 minucie było już 2:0, a to za sprawą Sotora, który strzałem z bliskiej odległości podwyższył wynik. Goście odpowiedzieli pod koniec połowy bramką kontaktową. W 44 minucie Suchanek trafił do siatki, lecz jak się później okazało, była to jedyna bramka dla przyjezdnych.

Druga połowa była bardziej wyrównana, by nie powiedzieć "lepsza" w wykonaniu Górnika. Na szczęście składne akcje nie przełożyły się na gole w tym meczu. Wynik spotkania z pierwszej połowy utrzymał się do końca meczu. Po ostatnim gwizdku sędziego, stadion w Zdzieszowicach oszalał. Radość kibiców i zawodników jest nie do opisania, gdyż nikt nie spodziewał się, że Ruch może pokonać drużynę występującą o dwie klasy wyżej.

Ruch Zdzieszowice w 1/8 Pucharu Polski zmierzy się Legią Warszawa. 20 września na stadionie w Zdzieszowicach odbędzie się piłkarskie święto dla klubu z naszego regionu.

2017-08-09 23:22:59 [188.146.168.*] id:1539598
    tomuniu: Napisał postów [2884], status [Szycha] Reputacja
    Jednych nie lubię, drugich nienawidzę. Tylko ODRA.

Bywalec: Napisała postów [863], status [stały bywalec] Reputacja
    tak jak napisali, to będzie piłkarskie święto dla klubu z naszego regionu, więc liczy się mecz z Legią a nie wynik :) a kto wie może uda się wygrać, przecież cuda się zdarzają :)