• Dodano: 2017-06-26 / 08:39
    • Komentarzy: 2

Juniorzy Odry Opole awansowali do Centralnej Ligi Juniorów

(Fot. Archiwum)

W drugim meczu barażowym o awans do Centralnej Ligi Juniorów Odra pokonała Stal Szczecin 2:1. Spotkanie na wyjeździe i zwycięstwo nad rywalem z drugiego końca Polski to doskonały dowód na to, iż występy w prestiżowej lidze, zdecydowanie należą się młodej ekipie niebiesko-czerwonych.

Mecz mógł rozpocząć się fantastycznie dla opolan, lecz pierwszych akcji młodzi zawodnicy nie wykorzystali jak należy. Szybka odpowiedź gospodarzy i niestety, bramka samobójcza Tobiasza Pietruszki, pokrzyżowały plany niebiesko-czerwonych na dobry początek meczu. Sporadyczne akcje po obu stronach boiska nie zmieniły wyniku spotkania. Do szatni zawodnicy Stali schodzili z jednobramkową zaliczką.

Po zmianie stron było już ciekawiej. Najpierw w 56 minucie Damian Ziarko obronił rzut karny, który był podyktowany dla gospodarzy. 11 minut później nasz golkiper wyszedł ogromną ręką w sytuacji sam na sam z zawodnikiem Stali, by chwilę później wyśmienicie sparować kolejne uderzenie przeciwników ze Szczecina. Od 75 minuty Odra grała w osłabieniu, a to za sprawą Maraszka, który ujrzał drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Opolanie dopiero w samej końcówce podgonili wynik i wyszli na prowadzenie. W 81 minucie Patryk Gracz doprowadził do remisu. W ostatniej minucie meczu sprawną akcję przyszykowali goście, lecz Jackowski został faulowany w polu karnym i na sekundy przed końcowym gwizdkiem, Odra stanęła przed szansą zwycięstwa. "Jedenastkę" wykorzystał Sypek i tym samym to trafienie dało wygraną w tym spotkaniu i awans do CLJ. W przyszłym sezonie Odra Opole zagra w grupie zachodniej Centralnej Ligi Juniorów.

2017-06-26 14:00:54 [82.177.201.*] id:1533949
    kwapiszon: Napisał postów [350], status [pismak] Reputacja
    Gratulacje. Odra rośnie w siłę. Dodatkowo rezerwy wspólnie z Groszmalem awansowali z A klasy do okręgówki.

2017-06-26 11:43:49 [94.254.146.*] id:1533942
    ASek: Napisał postów [1229], status [zrobił/a karierę] Reputacja