• 0
  • Autor: Majlan
  • Wyświetleń: 3279
  • Dodano: 2017-05-31 / 17:00
  • Komentarzy: 0

Opolska "szóstka" podpisała kolejną umowę z Politechniką Opolską

 
 
Opolska "szóstka" podpisała kolejną umowę z Politechniką Opolską
 <i>(Fot. Dżacheć)</i>

(Fot. Dżacheć)

Publiczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 w Opolu podpisało dziś umowę partnerską z Wydziałem Elektrotechniki, Automatyki i Informatyki Politechniki Opolskiej. Zyskają na niej uczniowie powstającej w szkole klasy e-sportowej.

- Chcemy organizować wspólne przedsięwzięcia edukacyjne i popularyzatorsko-informacyjne oraz wizyty uczniów na politechnice i profesorów w szkole. Najzdolniejsi licealiści będą mogli zaangażować się w pracę studenckich kół naukowych, wydawać wraz z żakami publikacje, a także włączać się we wspólną organizację imprez, takich jak dni otwarte, festyny naukowe czy konkursy - wylicza prof. Marian Łukaniszyn, prorektor ds. nauki Politechniki Opolskiej.

- Co istotne, opieką merytoryczną zostanie objęta klasa językowo-informatyczna z e-sportem. Nacisk kładziony będzie tam na programowanie, grafikę, a także gry - dopowiada Piotr Szafors, dyrektor Publicznego Liceum Ogólnokształcącego nr 6 w Opolu.

Jak podkreślają obaj nasi rozmówcy, podpisana dzisiaj umowa to kolejny krok zacieśniający współpracę pomiędzy Politechniką Opolską a szkołą. - Współdziałamy - zwłaszcza w dziedzinie ekonomii - od wielu lat. Generalnie chętnie wspieramy szkoły średnie, ponieważ ich uczniowie to nasi potencjalni studenci - podsumowuje prof. Łukaniszyn.
reklama
.

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".