• Wyświetleń: 3040
    • Dodano: 2017-05-21 / 00:04
    • Komentarzy: 5

Gwardia przegrała ostatni mecz sezonu

Ostatnie zmagania Gwardii Opole w tym sezonie to rywalizacja z Chrobrym Głogów o Puchar PGNiG Superligi. Niestety rywale okazali się lepsi, lecz zwycięzcę tego spotkania wyłoniły dopiero rzuty karne. Ostatecznie Gwardia przegrała 40:41 i tym sposobem zakończyła rozgrywki na ten sezon.

Opolanie doskonale weszli w to spotkanie. Początkowe prowadzenie Gwardii najpierw 4:1, a potem 6:1 to wyśmienity start premierowej odsłony. Przewaga punktowa utrzymywała się do połowy tej części rozgrywki. W dalszej części meczu opolanom spadła skuteczność strzelecka, a celność rzutów przeszła na drugą stronę parkietu. Przyjezdni mozolną pracą doprowadzili do remisu i w samej końcówce pierwszej połowy wyszli na prowadzenie. Zawodnicy do szatni schodzili z widniejącym na tablicy wyników rezultatem 17:18.

Początek drugiej części meczu to znów dobre natarcia po stronie gwardzistów. Odrobili straty i wyszli na prowadzenie. Nie umieli jednak utrzymać różnicy punktowej. Goście wyrównali i znów przejęli inicjatywę w tym spotkaniu. Końcowe minuty regulaminowego czasu gry to emocje jak w kalejdoskopie. Na kilka minut przed syreną to Chrobry prowadził, lecz agresywna i skuteczna gra opolan pozwoliła wyrównać do stanu po 32. Remis utrzymał się do końcowego gwizdka.

Dogrywka także nie wyłoniła zwycięzcy. W ciągu doliczonego czasu obie drużyny zdobyły tyle samo bramek i znów mieliśmy remis 38:38.

Rzuty karne:     Adamski 1, Siwak 1, Łangowski 0, Mokrzki 0, Jankowski 0
            Miszka 1, Babicz 1, Kubała 1, Sadowski 0, Sobut 0

2017-05-22 17:36:55 [89.74.189.*] id:1528207
    Najlepszy sezon Gwardii od lat! Brawo!

2017-05-21 00:38:48 [178.43.254.*] id:1527863
    WojtekCzarny: Napisał postów [80], status [ ! Troll ! ]
    no to mega wynik znowu w leb! to zrobili promocje w komprachcicach jak cholera! wyglonda na to ze zajma ostatnie miejsce

2017-05-21 13:19:46 [83.22.140.*] id:1527962
    szkoda że nie byłem...GRATULACJE gdyby oderka miał takie miejsce w 1 lidze P.N to były by zachwyty.