• Wyświetleń: 3834
    • Dodano: 2017-05-18 / 09:04

Odra Opole nie zwalnia tempa i przywozi 3 pkt z Zambrowa

W środowym meczu na wyjeździe Opolska Odra zmierzyła się z Olimpią Zambrów. Zwycięstwo 2:1 i wywalczenie kolejnych cennych trzech punktów, umacnia drużynę Jana Furlepy w fotelu lidera i potwierdza fantastyczne przygotowanie piłkarzy do tej rundy.

Pierwsza połowa to wyrównane starcie obu drużyn. Początkowe akcje i niecelne strzały były tylko przedsmakiem tego co wydarzyło się w trakcie tego spotkania. Wynik otworzyli gospodarze w 28 minucie. Piasecki pokonał opolską defensywę i celnie umieścił piłkę w siatce. Odra nie podłamała się po stracie gola, wręcz odwrotnie. Agresywniejsza grą i chęcią doprowadzenia do remisu coraz śmielej atakowali na bramkę przeciwnika. Taka decyzja szybko poprawiła humory w szeregach opolskiej ekipy, ponieważ akcje w ofensywnie pojawiały się z większa częstotliwością, a bramka wisiała w powietrzu. Wreszcie w doliczonym czasie premierowej części, Mateusz Gancarczyk strzelił gola dla Odry i wyrównał na kilka sekund przed gwizdkiem.

Druga odsłona zdecydowanie należała do opolan. Częste wizyty "niebiesko-czerwonych" w polu karnym przeciwnika pozwalały myśleć, iż kolejna bramka to tylko kwestia czasu. Jednak akcje kończyły się niecelnymi strzałami lub interwencjami golkipera gospodarzy. Na wyłonienie zwycięzcy tego meczu kibice musieli poczekać, aż do 79 minuty. Wtedy to Szymon Skrzypczak pokonał bramkarza Olimpii i dał prowadzenie Odrze. Było to dziewiąte trafienie tego zawodnika w barwach opolskiego klubu. Gospodarze próbowali wyrównać, lecz zabrakło celności i skuteczności. Ostatecznie podopieczni Jana Furlepy wygrali na wyjeździe 2:1 z Olimpią Zambrów i przywożą do Opola cenne trzy punkty.

2017-05-18 14:22:30 [178.37.189.*] id:1527378
    Hetman Wielki: Napisał postów [350], status [pismak] Reputacja