• Wyświetleń: 3031
    • Dodano: 2017-05-17 / 22:08

Gwardia Opole przegrała z Górnikiem Zabrze

Drugi mecz rozgrywek Pucharu PGNiG Superligi niestety nie należał do gwardzistów. Ponownie emocje sięgały zenitu, a wynik spotkania rozstrzygnął się w ostatnich sekundach. Przyjezdni wygrali 29:28 i tym samym przekreślili awans opolan do finału rozgrywek.

Obie drużyny od początku meczu prezentowały dobre przygotowanie do tych rozgrywek. Fantastycznie premierową część rozpoczęła Gwardia, która od początku meczu górowała na parkiecie. Prowadzenie 3:1 po 15 minutach przerodziło się w 8:4. Wyśmienite rzuty Lemaniaka i agresywna gra ekipy z Opola pozwoliła cieszyć się z wysokiego prowadzenia nad rywalem w tej odsłonie. Zabrzanie próbowali podganiać wynik, lecz dobre interwencje Adama Malchera w bramce skutecznie uniemożliwiały zbliżenie punktowe do Opola. Gwardziści utrzymali dystans do końca odsłony i na przerwę schodzili z wynikiem 17:13.

Druga część spotkania to ewidentne podniesienie się Górnika i mozolna, ciężka praca nad gonieniem wyniku. Zmiana w opolskiej bramce na Zembrzyckiego i zaprezentowanie przez tego gracza kilku parad, nie pomogły Gwardii na tyle, aby zatrzymać ciągłe natarcia przeciwnika. Końcówka meczu była bardzo nerwowa. Zabrzanie doprowadzili do remisu na kilka sekund przed syreną. Ostateczny rozrachunek należał do Daćko, który dosłownie rzutem na taśmę wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Gwardia przegrała 28:29 z Górnikiem Zabrze po ciężkiej i wyczerpującej walce na parkiecie.

2017-05-17 22:25:23 [217.173.207.*] id:1527307
    tippmann: Napisał postów [7572], status [VIP] Reputacja