• Wyświetleń: 8306
    • Dodano: 2017-05-06 / 20:37
    • Komentarzy: 9

Odra o krok od awansu do 1 Ligi

W sobotnim meczu na wyjeździe Odra Opole wygrała z Rozwojem Katowice aż 5:0. Podopieczni Jana Furlepy tym zwycięstwem podkreślili fantastyczne przygotowanie tej rundy i są o krok od awansu do I ligi. Wszystko może się rozstrzygnąć już w następnym tygodniu.

Mecz znakomicie rozpoczęli przyjezdni. Opolanie już od pierwszych minut zdominowali wyjazdowe spotkanie. Wynik spotkania już w 7 minucie otworzył Gabriel Nowak. Ofensywna gra od początku meczu to niecodzienny widok opolskiej ekipy. A jednak bardzo dobre przygotowanie do rozgrywki i skoncentrowanie większości zawodników pozwoliło objąć wysokie prowadzenie, bowiem 5 minut później na 2:0 podwyższył Szymon Skrzypczak. Zaledwie 3 minut potrzebował ten zawodnik, aby umieścić piłkę po raz drugi w siatce. Po pierwszym kwadransie Odra prowadziła już 3:0 na wyjazdowym terenie. Rozwój próbował odpowiadać, lecz żaden strzał nie zagroził poważnie bramce strzeżonej przez naszego golkipera. Wysokie 3:0 utrzymało się do końca połowy.

Po zmianie stron znów fantastyczny początek zanotowali przyjezdni. W 51 minucie mocnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Marcin Wodecki i było już 4:0. Akcje nie ustawały a kibice przyjezdnych byli zdumieni, ponieważ nikt nie spodziewał się takiego meczu na wyjeździe. W 66' Marek Gancarczyk dołożył piątego gola dla opolskiej drużyny, czym ustalił, jak się później okazało ostateczny wynik. "Niebiesko-czerwoni" atakowali do końca spotkania jeszcze kilka razy, lecz nie byli wstanie podwyższyć już wysokiego prowadzenia. Miejscowi, bardzo przytłoczeni w tym spotkaniu walczyli i próbowali urwać, choć jednego, honorowego gola, lecz nie znaleźli dzisiaj właściwej i celnej drogi do bramki. Drużyna Jana Furlepy wygrała ostatecznie 5:0 z Rozwojem Katowice i umacniają się w fotelu lidera II ligi. O awansie do I ligi może przesądzić już najbliższe spotkanie.

2017-05-06 22:50:19 [178.43.14.*] id:1525232
    Lilou7: Napisała postów [561], status [rozpisany/na] Reputacja