• Wyświetleń: 5117
    • Dodano: 2017-04-23 / 22:49
    • Komentarzy: 7

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle Mistrzem Polski 2016/2017

Po fantastycznym meczu finałowym ZAKSA Kędzierzyn Koźle pokonała PGE Skrę Bełchatów 3:1. Obrońcy tytułu zapewnili sobie wygraną w tym spotkaniu już po trzech pierwszych setach.

Słabo rozpoczęty mecz przez gospodarzy nie wróżył nic dobrego, lecz w ostateczności to obrońcy tytułu górowali w tym spotkaniu. W premierowym secie podopieczni Ferdinando De Giorgiego przegrali 21:25. Walka punkt za punkt toczyła się przez większą część seta lecz w końcówce to bełchatowianie zachowali zimną krew i skutecznie punktowali na wyjazdowym parkiecie.

Drugi set był już lepszy w wykonaniu ZAKSY. Brak większych błędów i skoncentrowanie w szeregach drużyny z Kędzierzyna, pozwoliła doprowadzić do remisu w setach. Wygrana 25:23 to powrót na właściwe tory po mistrzostwo w tym sezonie.

Wszystko rozstrzygnięto w trzecim secie. Walka trwała do samego końca, lecz fantastyczna gra Kędzierzyna-Koźla na samym finiszu pozwoliła triumfować i w tym rozdaniu. Zwycięstwo 27:25 oznaczało 2:1 w setach, co było gwarantem sukcesu ZAKSY i obrony tytułu Mistrza Polski.

Ostatni set był już tylko formalnością. Z góry zdani na porażkę bełchatowianie przegrali 18:25, co nie oznaczało wcale braku zaangażowania, czy waleczności. Wręcz przeciwnie, zawodnicy skoncentrowani byli do samego końca, lecz wynik był już i tak przesądzony. Ostatecznie ZAKSA zwyciężyła 3:1 w całym meczu i została Mistrzem Polski sezonu 2016/2017.

2017-04-24 07:35:43 [178.43.42.*] id:1522592
    SACHMET: Napisała postów [2910], status [Szycha] Reputacja
    Wspaniała wiadomość! Gratulacje Panowie i gromkie BRAWA!!!!

2017-04-24 17:55:21 [84.195.254.*] id:1522786
    Boerin: Napisał postów [18676], status [VIP] Reputacja