• Dodano: 2017-04-22 / 08:42
    • Komentarzy: 5

Odra wygrała mecz w Radomiu

(Fot. Archiwum)

W piątkowym meczu opolska ekipa wyjechała do Radomia, by tam zmierzyć się z miejscowym Radomiakiem. Wygrana 2:1 pozwoliła Odrze rozsiąść się wygodnie na fotelu II ligi i dopisać sobie trzecie z rzędu zwycięstwo w trudnej walce o awans do zaplecza ekstraklasy.

Mimo niepozornego początku meczu to spotkanie bardzo dobrze ułożyło się dla podopiecznych Jana Furlepy. Radomiak już w pierwszych minutach stworzył sobie dogodne sytuacje strzeleckie, lecz wyśmienita postawa w opolskiej bramce Weinzettela pokrzyżowała plany miejscowych na szybkie prowadzenie. Odra w błyskawiczny sposób odpowiedziała na ofensywę przeciwnika i sama oddała parę kontrolnych strzałów na bramkę rywali. Na pierwsze celne trafienie kibice musieli poczekać do 31 minuty, w której to po natarciu opolskiej Odry i zamieszaniu w polu karnym miejscowych, piłkę głową do siatki skierował Skrzypczak. Opolanie prowadzili 1:0 i tego wyniku nie pozwolili zmienić, aż do końca połowy. Radomiak miał co prawda kilka sytuacji, w których mogli doprowadzić do remisu, lecz znów znakomicie spisywał się golkiper Odry.

Drugą połowę fantastycznie zaczęli gospodarze. Już w 50 minucie, za sprawą Kwieka doprowadzili do stanu po 1. Odra nie pozostawała dłużna przeciwnikowi i cały czas atakowała. Skuteczne akcje, lecz nie zakończone golem mieli między innymi Marcin Wodecki, czy Waldemar Gancarczyk. Natomiast golkiper Odry miał chwilę zawahania w meczu, ale na szczęście niepozorny strzał zawodnika z Radomia odbił się od słupka strzeżonego przez Tobiego i nie zaszkodził opolskiej drużynie. Po wielu natarciach ekipy Jana Furlepy nadeszła 81 minuta, która w konsekwencji dała trzy punkty po stronie Opola. Szymon Skrzypczak potężnym strzałem pokonał po raz drugi w tym meczu bramkarza miejscowych i dał tym samym zwycięstwo swojej drużynie. Pod koniec szansę na wyrównanie miał znów Radomiak, lecz kolejna interwencja Weinzettela przekreśliła myśl o podziale punktów na wyjazdowym terenie. Ostatecznie Odra wygrała 2:1 z trudnym i wymagającym przeciwnikiem i dopisuje sobie kolejne cenne punkty w walce o awans do I ligi.

2017-04-23 20:09:48 [89.74.189.*] id:1522415
    JotPe: Napisał postów [5170], status [VIP] Reputacja