• 0
 
  • Autor: Joanna_eM
  • Wyświetleń: 2532
  • Dodano: 2017-04-21 / 07:20
  • Komentarzy: 2

Ratusz przygotował film w języku migowym dla osób niesłyszących

 
 
Ratusz przygotował film w języku migowym dla osób niesłyszących

Kadr z filmu.

 <i> (fot. Dżacheć) </i>

(fot. Dżacheć)

Z inicjatywy naczelnik Centrum Dialogu Obywatelskiego w Opolu powstał jeden z pierwszych spotów dla osób niesłyszących. Jest to film dotyczący tworzenia nowych rad dzielnic wraz z informacją o trwających konsultacjach społecznych. Miasto chce w ten sposób wyjść naprzeciw osobom z niepełnosprawnością.

Dorota Piechowicz - Witoń, naczelnik CDO przekonuje, że grupa osób niesłyszących w Opolu także powinna uczestniczyć w życiu miasta. Jednocześnie zauważa, że jest to grupa do której trudno dotrzeć z pewnymi informacjami.

- Na co dzień nie widzimy tych osób z prostej przyczyny: wbrew mitom, które funkcjonują, my nie jesteśmy w stanie porozumieć się z nimi wyłącznie na kartce. Jest to bardzo trudne. Stąd ta potrzeba tłumaczenia ważnych komunikatów na język migowy i ten pierwszy dotyczy właśnie nowych rad dzielnic - podkreśla.

Film będzie dostępny na miejskich stronach internetowych i portalach społecznościowych, a także na stronach organizacji pozarządowych.

Prezydent Arkadiusz Wiśniewski nie wyklucza, że będzie więcej takich filmów.
- Na razie to badamy, jeśli się przyjmie to pomyślimy o innych informacjach, ale chcemy pokazać że zależy nam na opinii tych osób, więc chcemy docierać do nich w takim języku jakim na co dzień się posługują - mówi.

Zobacz spot:


reklama

Napisz co o tym myślisz!

Zarezerwuj unikatowy login zanim wyprzedzą cię inni! Włącz się do dyskusji i wymieniaj poglądy na różne tematy z aktywną społecznością.

Forum pod artykułem jest w trybie "tylko dla zalogowanych".

2017-04-21 21:21:07 [83.5.220.*] id:1521903  
tippmann: Napisał postów [4109], status [VIP] Reputacja
też się potrafię migać ;)

Nick:
Treść:
2017-04-21 10:58:11 [178.62.36.*] id:1521756  
tiku: Napisała postów [37209], status [VIP] Reputacja
Uważam, że w każdym urzędzie powinien być taki człowiek, który potrafi się porozumieć w języku migowym.

Nick:
Treść: