• Dodano: 2017-04-20 / 09:09
    • Komentarzy: 3

ZAKSA o krok od obrony mistrzostwa

(Fot. Adrian Sawko/ZAKSA)

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w pierwszym meczu finałowym pokonała Skrę Bełchatów 3:0. Trudny i zacięty pojedynek trwał krótko, choć premierowe rozdanie wróżyło dużo sportowych emocji na dalszą części rozgrywki. Rewanż już w najbliższą niedzielę.

Słabo rozpoczęty mecz przez zawodników Kędzierzyna-Koźla wykorzystali gospodarze, którzy w pierwszych piłkach wyszli na prowadzenie. Miejscowi szybko podgonili wynik i zaczęła się walka punkt za punkt. Większość seta charakteryzowała właśnie wyrównana walka na siatce i brak większych błędów w obu ekipach. W końcówce lepsi okazali się przyjezdni, którzy za sprawą między innymi Dawida Konarskiego wygrali 25:27 premierową odsłonę tego meczu.

W drugim secie było podobnie. Zły początek i lepsza gra w późniejszej fazie to niemalże kopia seta pierwszego. Podopieczni Ferdinando de Giorgiego atakowali coraz mocniej i coraz silniej, a w ataku do Konarskiego dołączył także Sam Deroo. W końcówce przycisnęli bełchatowianie, doganiając na jeden punkt swoich rywali. Na szczęście ostatnie piłki należały już tylko i wyłącznie do ZAKSY i pozwoliło to na wygranie seta 25:21 i objęcia prowadzenia 2:0 w całym meczu.

Trzeci set to całkowita dominacja mistrza Polski na wyjazdowym terenie. Szybkie wyjście na prowadzenie i ucieczka punktowa była świetnym rozwiązaniem zawodników ZAKSY. Jednak Skra nie odpuściła tak łatwo i cały czas goniła wynik. Gdy tylko zbliżyła się do przyjezdnych, dostawała serię kolejnych piłek nie do obrony i zostawała w tyle. Znów celnie punktowali Konarski i Sam Deroo, doprowadzając swoją drużynę do wygranej 25:19. ZAKSA tym samym triumfowała w pierwszym meczu finałowym 3:0 i z optymistycznym akcentem zbliża się coraz bardziej do obrony tytułu. Mecz rewanżowy już w najbliższą niedzielę w Kędzierzynie-Koźlu.

2017-04-20 12:56:18 [90.156.124.*] id:1521534
    siostra_brygida: Napisała postów [48027], status [VIP] Reputacja