• Wyświetleń: 3739
    • Dodano: 2017-04-19 / 22:37

MMTS Kwidzyn lepszy od Gwardii w pierwszym meczu ćwierćfinałowym

W pierwszym ćwierćfinale PGNiG Superligi Opolscy Gwardziści musieli uznać wyższość rywali. Przegrana z MMTS-em Kwidzyn 24:29 stawia podopiecznych Rafała Kuptela przed trudnym zadaniem na wyjeździe, który trzeba wysoko wygrać, aby dostać się do półfinału. Rewanż już 25 kwietnia w Kwidzynie.

Trzeci mecz w sezonie z tym rywalem okazał się znów lepszy w wykonaniu Kwidzyna. Zawodnicy MMTS-u dobrze weszli w mecz i nadawali rytm grze. Szybko zdobyte prowadzenie przez przyjezdnych pokrzyżowało plany gwardzistów na dobry początek meczu. Słaba skuteczność strzelecka Opola z dodatkiem wyśmienitej dyspozycji bramkarza gości dało błyskawiczny obraz jednostronnego meczu. Przyjezdni wypracowali sobie nawet siedmio-bramkowe prowadzenie w pierwszej połowie co ewidentnie uwidoczniło dzisiejszego faworyta. Jednak Gwardia nie poddała się tak łatwo i ciągle starała się zmniejszać różnicę punktową. W 22 minucie Mateusz Seroka został ukarany czerwonym kartonikiem za faul na Antonim Łangowskim. Do szatni zawodnicy schodzili z widniejącym na tablicy wyników rezultatem 8:13.

Na początku drugiej części gwardziści trochę podgonili wynik, lecz cały czas rysowała się wyraźna granica między tymi zespołami. Większość rzutów skierowanych w stronę bramki Adama Malchera kończyło się zdobyciem punktów przez drużynę przeciwną, lecz nie brakowało także fantastycznych interwencji w wykonaniu naszego golkipera. Zaś Gwardia w ofensywie dzisiaj nie zachwycała. Dużą, negatywną rolę w tym meczu odegrał sędzia spotkania, który wielokrotnie doszukiwał się rzekomych przewinień po stronie Opola, dyktując tym samym kilka rzutów karnych i odsyłając co parę minut kogoś na ławkę rezerwowych. Kontrowersyjnych zagrań nie brakowało, lecz nie zmieniało to faktu, iż Kwidzyn był tego dnia lepszym zespołem. Ostatecznie Gwardziści przegrali 24:29 przed własną publicznością. Przed zawodnikami teraz ciężki mecz rewanżowy na wyjeździe.