• Wyświetleń: 2552
    • Dodano: 2017-04-10 / 10:34

Berland przegrał na wyjeździe w Łodzi

Zawodnicy z Komprachcic musieli w niedzielnym meczu ustąpić na wyjeździe lepiej grającym gospodarzom. Przegrana 4:2 nie wpłynęła rażąco na ich pozycję w tabeli, ponieważ dalej utrzymują się na 5 pozycji I ligi futsalu. W kolejnym sezonie nie zobaczymy natomiast Gredaru Brzeg, który zajął ostatnie, 11 miejsce i tym samym spada do II ligi.

Bardzo dobrze w ten mecz weszli miejscowi. Błyskawicznie strzelony gol przez gospodarzy nie wróżył nic dobrego w tym spotkaniu. Jednak Komprachcice nie poddały się i w dość szybki sposób wyrównały wynik. Łukasz Małek doprowadził do remisu po 1 i od tego momentu Berland grał jak równy z równym. Kolejne akcje po obu stronach hali nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Remis utrzymał się do przerwy.

Po zmianie stron AZS WSIiU Malwee Łódź urósł w siłę i zdominował rywalizację u siebie. W 26 minucie trafili do siatki Berlandu. Zespół Dariusza Lubczyńskiego nie grał najgorzej. Brak skuteczności w ataku i poszczególne błędy niektórych zawodników przyczyniły się do kolejnych bramek. W 36' i 37' znów góra byli miejscowi. Dwa trafienia definitywnie przechyliły szalę zwycięstwa na stronę AZS-u. W końcówce Dominik Dora dołożył drugą bramkę dla Berlandu, lecz nie uchroniło to jego zespołu od przegranej. Ostatecznie AZS Łódź wygrał 4:2 i wyprzedził tym samym Futsal Team Brzeg, który spadł na ostatnie miejsce w tabeli I ligi.