• Wyświetleń: 5251
    • Dodano: 2017-04-09 / 21:14

Gwardia Opole na 3 stopniu podium w Grupie Pomarańczowej

W 26 serii. PGNiG Superligi Opolscy Gwardziści podejmowali we własnej hali Zagłębie Lubin. Wygrana w tym spotkaniu 34:29 pomogła uplasować się na najniższym stopniu podium w ekipie pomarańczowej. Zwycięska ostatnia kolejka dała opolanom pewny udział w play-offach.

Od pierwszych minut było widać, iż obie drużyny grały na sto procent swoich możliwości. Twarda gra i chęć zwycięstwa towarzyszyły obu ekipom od samego początku. W spotkanie minimalnie lepiej weszli przyjezdni, którzy nieznacznie prowadzili w pierwszych piłkach. Na szczęście po około kwadransie wszystko wróciło na właściwe tory. Opolanie podgonili wynik i szybko zdobyli nadwyżkę punktową. Obie drużyny grały na podobnym wysokim poziomie, co skutkowała akcjami po obu stronach hali. Dobre przygotowanie bramkarskie zarówno golkipera Gwardii, jak i Zagłębia pozwoliły obejrzeć ciekawe widowisko szczypiorniaka z wieloma obronami i kontratakami. Pod koniec połowy MKS zbliżył się do nieco nieskutecznych gwardzistów, lecz nie wyrównali wyniku i na przerwę w tym spotkaniu opolanie schodzili z prowadzeniem 16:14.

Po zmianie stron wysoki poziom na opolskim parkiecie dalej się utrzymywał. Przyjezdni wyrównali co prawda wynik, lecz w kolejnych minutach Gwardia znów odskoczyła na dwa punkty. Podopieczni Rafała Kuptela kontrolowali wynik spotkania i prowadzili aż do 48 minuty. Wtedy goście znów wyrównali i zaczęła się nerwowa końcówka rozgrywki. Na szczęście lepsi w ostatnich minutach meczu okazali się gospodarze i odskoczyli rywalowi na samym finiszu. W konsekwencji Gwardia dowiozła wygraną do końca spotkania, wygrywając rywalizację z Zagłębiem 34:29. Zwycięstwo zagwarantowało 3 miejsce w Grupie Pomarańczowej i pewny udział w play-offach.

2017-04-11 01:47:39 [178.43.255.*] id:1519576
    WojtekCzarny: Napisał postów [80], status [ ! Troll ! ]
    w Opolu tylko Odra ! Gwardia to dziedzicwo ZOMO !

2017-04-10 08:06:24 [46.134.16.*] id:1519462
    Heniek z Komp: Napisał postów [5], status [żółtodziób] Reputacja