• Wyświetleń: 3461
    • Dodano: 2017-04-06 / 13:37

Gwardia Opole w półfinale Pucharu Polski, a tam....Vive Tauron Kielce

Opolscy gwardziści w środę pokonali na wyjeździe w ćwierćfinale Pucharu Polski, Warmię Traveland Olsztyn. Wygrana 28:22 automatycznie stawia naszą ekipę w czwórce najlepszych drużyn w kraju. W meczu półfinałowym zmierzymy się z dotychczasowym mistrzem kraju, Vive Tauron Kielce już 14 kwietnia na wyjeździe. Natomiast rewanżowe spotkanie przed własną publicznością gwardziści rozegrają dopiero 10 maja. Teraz czas na ostatni mecz ligowy, który już w najbliższą niedzielę w Opolu.

Początek meczu należał do gospodarzy. Szybkie wyjście na prowadzenie i kara dla naszego zawodnika, nie wróżyła łatwego meczu na wyjeździe. Opolscy szczypiorniści powoli odrabiali straty, aż wyrównali wynik punktowy z trudnym tego dnia przeciwnikiem. W połowie premierowej odsłony opolanie wyszli na prowadzenie i nie odpuścili go, aż do przerwy. W końcówce miejscowi zmniejszyli minimalnie różnicę do Opola, lecz zabrakło siły, aby doprowadzić do wyrównanej walki. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gwardzistów 15:11.

Na drugą część tego spotkania podopieczni Rafała Kuptela wyszli z nowymi, lepszymi siłami. Dominacja na wyjazdowym parkiecie pozwoliła utrzymać wysokie prowadzenie nad rywalami i kontrolować rozgrywkę aż do ostatniej piłki. Celne rzuty między innymi Antoniego Łangowskiego ( najwięcej w naszej ekipie - 7), prowadziły do konsekwentnego utrzymywania wysokiego dystansu punktowego między drużynami. Pod koniec spotkania, gospodarze usiłowali podgonić wynik, lecz w ostateczności nie udało im się zbliżyć na tyle do Opola, by wydrzeć zwycięstwo w tym meczu. Opolska Gwardia triumfowała 28:22 i tym sposobem przechodzi do półfinału rozgrywek krajowych, w których zmierzą się z mistrzami z Kielc.

2017-04-06 20:52:11 [178.252.27.*] id:1518720
    damaropole: Napisał postów [469], status [starszy pismak] Reputacja