• Wyświetleń: 3177
    • Dodano: 2017-03-30 / 09:16

Siatkarki AZS Politechniki Opolskiej przegrały mecz z Gliwicami

Zawodniczki AZS Politechniki Opolskiej podejmowały na własnym parkiecie AZS Gliwice. Niestety przegrane spotkanie 1:3 jest mało optymistycznym akcentem na koniec rozgrywek w tym sezonie. Rewanżowe starcie dwumeczu z Politechniką Śląską o 5 miejsce już w najbliższą sobotę w Gliwicach.

Warto wspomnieć, iż ciężko było wyłonić faworyta, przed rozpoczęciem rozgrywki, ponieważ w fazie zasadniczej był remis - gliwiczanki wygrały spotkanie domowe, a w starciu wyjazdowym to opolanki zdominowały emocje na własnym parkiecie. W mecz dobrze weszły gospodynie. Pierwszego seta zagrały poprawnie, nie popełniając większych błędów. Zwycięstwo Opola nad rywalkami 25:21 było wymarzonym startem tego dnia.

Niestety w późniejszej fazie to rywalki dominowały na wyjazdowym parkiecie. Drugiego seta gliwiczanki wygrały 21:25, a trzeciego, bardzo łatwo do 16. W początkowych piłkach przyjezdne wychodziły na prowadzenie i konsekwentnie broniły tej różnicy punktowej. Wykorzystując pojedyncze błędy naszych akademiczek powiększały przewagę, jaka pojawiła się tego dnia między grą tych drużyn. W czwartej odsłonie powrócił moment cięższego oporu opolanek, lecz i to starcie należało w końcówce do Gliwic. Kolejny już wynik na tablicy 21:25 pogrążył drużynę Andrzeja Stelmacha. AZS Gliwice ostatecznie górował nad zawodniczkami z Opola 1:3. Mecz rewanżowy odbędzie się już w ten weekend.

2017-03-30 23:55:55 [178.43.48.*] id:1517361
    SACHMET: Napisała postów [2910], status [Szycha] Reputacja
    Nie poddawać się drogie panie, następnym razem będzie lepiej:)