• Wyświetleń: 4847
    • Dodano: 2017-03-12 / 21:12

FK Odra Opole wywalczyła awans do I ligi futsalu

Futsaliści Odry w niedzielnym spotkaniu podejmowali u siebie Gwiazdę II Ruda Śląska. Wygrana 3:0 zagwarantowała opolskiej ekipie awans do upragnionej I ligi futsalu.

Opolanie od pierwszego gwizdka dominowali na własnym parkiecie. Już w 6 minucie mogli prowadzić, lecz uderzenie trafiło w słupek. 2 minuty później kolejna dobra akcja Odry, lecz znów nie wykorzystali jej gospodarze. W 10 minucie Gwiazda odpowiedziała kontratakami, lecz w bramce bardzo dobrze interweniował tego dnia Staroń, który wielokrotnie zatrzymywał rywali. W 17 minucie po zagraniu ręką w polu bramkowym zawodnika z Rudy Śląskiej, sędzia podyktował karnego. Rabanda zamienił go na gola i Odra wyszła na prowadzenie. Jednobramkowe prowadzenie utrzymało się do przerwy.

Na drugą część gry zawodnicy Tomasza Ciastki wyszli w bojowych nastrojach. Zmotywowani rangą tego spotkania od razu zaczęli atakować. W 25 minucie Riemann próbował zaskoczyć bramkarza drużyny rywali, lecz niecelnie. W 28 minucie na 2:0 podwyższył po składnej akcji Bartosz Nesterów. W końcówce Odra przycisnęła i konsekwentnie atakowała bramkę Gwiazdy. Jako ostatni na listę strzelców w tym meczu wpisał się Bienias, zdobywając gola na chwilę przed ostatnim gwizdkiem. Zwycięstwo 3:0 umocniło Odrę w fotelu lidera i tym samym beniaminek II ligi awansuje do I w wielkim stylu. Gratulujemy awansu i życzymy udanych występów w wyższej lidze.

2017-03-13 19:54:16 [89.64.62.*] id:1513933
    Bzdury: Napisał postów [267], status [maniak] Reputacja