• Wyświetleń: 2830
    • Dodano: 2017-03-12 / 15:38

ECO UNI Opole wygrywa pierwsza fazę play-offów

Siatkarki uniwersyteckiej drużyny w zmaganiach play-off rywalizują z Olimpią Jawor. Po wygranym meczu na wyjeździe opolanki stanęły naprzeciw swoich rywalek na własnym parkiecie. Łatwa wygrana 3:0 dała awans do kolejnej rundy w walce o I ligę.

Opolanki od samego początku wiedziały o co grają w tym starciu. Wysoko postawiona poprzeczka przez zawodniczki Eco była nie do przeskoczenia przez rywali. Wyrównana walka w pierwszych piłkach była tylko rozgrzewką podopiecznych Patryka Fogla. Od stanu po 6 Uni budowało przewagę punktową. Brak rażących błędów i konsekwentna walka na siatce pozwoliły na utrzymanie różnicy punktowej nad rywalkami do końca seta. Wygrana 25:21 przez miejscowe pozwoliła odetchnąć kibicom i uspokoić emocje w hali.

Drugiego seta opolanki rozpoczęły w wyśmienitym stylu. Wyjście na prowadzenie w pierwszych punktach, rozbiły mentalnie szeregi Olimpii. Jednak rywalki nie poddały się tak łatwo i podgoniły wynik i doprowadziły do remisu. W końcówce to Eco górowało na własnym parkiecie i skutecznie odskakiwało na punkty. Błędy w ataku po stronie Jawora pozwoliły jeszcze szybciej doprowadzić drużynę z Opola do zwycięstwa w tej części gry. Wygrany set 25:18 był optymistycznym akcentem, którym zawodniczki Eco odwdzięczyły się licznie zgromadzonym kibicom na hali.

Szybkie wyjście znów na prowadzenie opolanek, w trzeciej odsłonie tego meczu, nie było do zniwelowania przez drużynę gości. Różnica nawet 10 punktów nie była do odratowania przez Olimpię i przyjezdne musiały pogodzić się z przegraną. Taką też różnicę punktową dowiozły opolanki do końca. Łatwo wygrany trzeci set 25:15 pozwolił triumfować w całej rywalizacji I rundy play-offów nad drużyną Olimpii Jawor. Podopieczne Patryka Fogla awansowały tym samym do rywalizacji półfinałowej o awans do I ligi.

2017-03-12 16:02:14 [87.99.98.*] id:1513676
    RAII: Napisał postów [27576], status [VIP] Reputacja