• Wyświetleń: 6112
    • Dodano: 2017-03-12 / 15:04
    • Komentarzy: 5

Odra Opole wygrała z Wartą Poznań na wyjeździe

W 21 kolejce II ligi opolscy zawodnicy zmierzyli się z Wartą Poznań. Cenna wygrana 3:1 na trudnym terenie to duży krok w drodze po upragniony awans.

W początkowych minutach obie drużyny grały niepewnie. Pierwsze sytuacje i niezbyt udane ataki pozwoliły odczytać grę i taktykę rywali. Opolanie oddali kilka strzałów na bramkę gospodarzy, lecz żaden z nich nie zagroził na tyle, aby otworzyć wynik spotkania. Dwukrotnie dobrymi sytuacjami popisał się Szymon Skrzypczak, raz natomiast swoich sił spróbował Tomasz Wepa. W 28 minucie po kontrataku Warty rywale wykonywali rzut rożny, dośrodkowanie i dobry strzał mógł zmienić obraz gry, lecz dobrze interweniował Weinzettel. Dopiero w 36 wynik spotkania otworzył Szymon Skrzypczak, który wykorzystał podanie Wepy i nie pomylił się w rywalizacji z golkiperem Poznania. Wynik utrzymał się do końca połowy.

Druga połowa zaczęła się z kłopotami w szeregach naszej ekipy. Świetna akcja Warty, po której mogli doprowadzić do wyrównania okazała się, na szczęście, niecelna. Chwilę później kontuzjowanego w groźnym starciu Łukasza Winiarczyka, musiał zastąpić Mateusz Wrzesień. Warta wciąż atakowała, aż w 64 minucie doprowadziła do remisu za sprawą Krzysztofa Biegańskiego. Odra po drastycznym obrocie sprawy, zaczęła żwawiej atakować. W 77' po dośrodkowaniu Bodziocha, Marek Gancarczyk wyprowadził opolan na jednobramkową przewagę w tym spotkaniu. Zawodnicy poszli za ciosem i w końcówce przycisnęli. Dawid Wolny najpierw pechowo nie wykorzystał sytuacji sam na sam, lecz chwilę później w 90' nie dał szans bramkarzowi rywali i podwyższył na samym finiszu na 3:1. "Niebiesko-czerwoni" utrzymali wygraną do ostatniego gwizdka. Zwycięstwo na trudnym terenie umacnia w przekonaniu, że piłkarze Odry Opole są wyśmienicie przygotowani do walki w rundzie wiosennej i konsekwentnie zmierzają po awans do I ligi.

2017-03-13 08:02:34 [89.74.189.*] id:1513794
    lech pies oby zdechł, warta szmata w Opolu dworzec zamiata XD OKS OKS OKS! PZDR Polonia i Zagłębie hooligans!

2017-03-12 22:02:06 [83.5.217.*] id:1513768
    tippmann: Napisał postów [7572], status [VIP] Reputacja