• Wyświetleń: 4779
    • Dodano: 2017-03-04 / 21:13

ECO UNI wygrało pierwszy mecz fazy play-off

Siatkarki drużyny uniwersyteckiej wygrały mecz na wyjeździe z Olimpią Jawor. Zwycięzcę w tym meczu wyłonił dopiero tie-break, po którym ekipa z Opola okazale świętowała dzisiejsze zmagania. Kolejny mecz play-offów w sobotę 11 marca w Opolu.

Początek meczu należał do gospodyń. Olimpia bardzo mocno weszła w to spotkanie. Cały premierowy set to one prowadziły, a zawodniczki z Opola musiały gonić wynik. Niestety nie udało się wyrównać. W konsekwencji końcówka seta należała tylko do miejscowych, które wygrały 25:18.

W drugiej odsłonie było już lepiej. Wyrównany wynik na początku, lecz później opolanki odwdzięczyły się rywalką i przejęły inicjatywę w tym secie. Jawor nie zdążył doprowadzić do remisu, a w końcówce to ECO górowało na wyjazdowym parkiecie. Pomarańczowe doprowadziły do stanu po 1 w setach za sprawą wygranej w tej partii 25:16.

Trzeci set to pogrom miejscowych nad przyjezdnymi. Słabsze rozdanie opolanek skutkowało ogromną przepaścią punktową między drużynami. Oszałamiająca przewaga 15:2 nie była w żaden sposób możliwa do zniwelowania. Łatwo wygrana część gospodyń 25:16 i było 2:1 dla Olimpii.

W czwartym secie podopieczne Patryka Fogla poprawiły stałe fragmenty gry i pozbyły się błędów z poprzedniej odsłony. Wyjście na prowadzenie i konsekwentna gra w przewadze dała wygraną w tym secie 25:19.

W dogrywce zawodniczki ECO nie dały żadnych szans przeciwnikowi. Skutecznie objęte prowadzenie w pierwszych piłkach przez opolanki, które nie dały odebrać sobie zwycięstwa w tym meczu, było oznaką wielkiej determinacji. Horror jaki zafundowały tego dnia swoim kibicom poprzez nierównomierną grę z wieloma błędami, okazał się szczęśliwy w samej końcówce. Wynik 15:2 i 3:2 w całym meczu daje ciekawą zapowiedź na rewanż u siebie. ECO UNI Opole prowadzi tym samym 1:0 w play-offach z Olimpią Jawor, rozgrywany do dwóch zwycięstw.

2017-03-05 17:48:50 [87.99.98.*] id:1512152
    RAII: Napisał postów [27576], status [VIP] Reputacja