• Wyświetleń: 4720
    • Dodano: 2017-02-27 / 06:38
    • Komentarzy: 5

Orlik Opole wygrał pierwszy mecz fazy play-off u siebie

Po dwumeczu na wyjeździe pora na rewanż na własnym lodowisku. W pierwszym meczu u siebie z Polonią Bytom, Orlik wygrał 5:2. Jest to znakomita odpowiedź na dwie wcześniejsze przegrane w Bytomiu. Miejmy nadzieję, że opolscy hokeiści nie odpuszczą w dzisiejszym spotkaniu i doprowadzą do remisu.

Pierwsza tercja to wyrównana walka po obu stronach lodowiska. Sporadyczne akcje jednej jak i drugiej drużyny nie przyniosły bramek. Opolscy hokeiści nie potrafili przejąć inicjatywy, mimo słabszej gry przyjezdnych. Polonia zaś ufundowała swoim kibicom, którzy licznie przybyli na dzisiejszy mecz, kilka momentów agresywnej potyczki między zawodnikami z Bytomia, a gospodarzami.

Drugą tercje zdecydowanie zdominowali hokeiści Orlika. W 23' Meidl wykorzystał grę w przewadze i jako pierwszy wpisał się na listę strzelców w tym meczu. 2 minuty później Kulmala podwyższył na 2:0 dla Opola. Odpowiedź przyjezdnych była szybsza niż byśmy się tego spodziewali - w 26' Cunik wykorzystał podanie od Malinika i trafił po raz pierwszy dla drużyny Polonii. Końcowe akcje po obu stronach nie zmieniły wyniku do przerwy. 2:1

Trzecia tercja znów wyrównana pod względem akcji, lecz więcej celnych trafień było po stronie gospodarzy. W 48' Meidl podwyższył prowadzenie Orlika na 3:1. 2 minuty później Filip Stopiński po samodzielnej akcji dołożył kolejne trafienie dla Opola. W 54' Błażej Salamon mocnym strzałem zaskoczył czujnego jak do tamtej pory Murraya, dokładając drugiego gola dla Polonii. Na 2 minuty przed końcem spotkania do pustej bramki trafił jeszcze Michael Cichy, ustalając ostateczny wynik na 5:2 dla Orlika. Teraz trzeba wygrać jeszcze jutrzejszy mecz, który z pewnością nie będzie należał do najłatwiejszych.

2017-02-28 19:06:59 [89.76.168.*] id:1511242
    Eddy: Napisał postów [38], status [rozkręca się] Reputacja
    Większego gamoni nie widziałem w Opolu. To jest wstyd że "kibice" opolskiej drużyny obrażają inny klub z Opola. Dlaczego nie poszliście zrobić dopingu dla futsalowej Odry Opole ? Od tego zdarzenia każdy w bluzie odry, polonii i zagłębia to skończony burak ( użył bym mocniejszego określenia) Od razu zaznaczę nie jestem kibicem Orlika.

2017-02-28 19:19:35 [46.134.38.*] id:1511250
    Polpha: Napisał postów [9415], status [VIP] Reputacja