• Wyświetleń: 5928
    • Dodano: 2017-02-26 / 22:03
    • Komentarzy: 3

FK Odra Opole coraz bliżej I Ligi futsalu

W niedzielnym meczu futsaliści Odry podejmowali u siebie lidera 2 ligi - Rekord II Bielsko-Biała. Mecz na szczycie zapowiadał wielkie sportowe widowisko z akcjami po obu stronach hali. Tak też było, lecz zwycięzca u siebie mógł być tylko jeden. Pokonując rywali 4:1 Odra objęła fotel lidera 2 ligi i tym samym zbliża się do upragnionego awansu.

Pierwsza połowa wyraźnie zaczęła się pod dyktando gospodarzy. Dominację na własnym parkiecie piłkarze Odry prezentowali od pierwszego gwizdka. Początkowe ataki na bramkę rywala nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Wynik spotkania otworzył w 6 minucie Krzysztof Meryk, który lewą nogą zaskoczył golkipera przyjezdnych w samo okienko. Odra cały czas atakowała, lecz słabo ustawione celowniki strzeleckie były dzisiaj dużym mankamentem. Przyjezdni także mieli wiele okazji, ale w opolskiej bramce wyśmienicie spisywał się Tomasz Staroń, który był tego dnia prawie nie do pokonania. Jedyna bramka dla gości padła w 15 minucie po kontrze golkipera, który przeszedł pół boiska, podał do niekrytego napastnika, a ten tylko dopełnił formalności. Na odpowiedź gospodarzy nie trzeba było długo czekać. 3 minuty później Tomasz Rabanda zmieniając Migę na parkiecie, dostał znakomite podanie przed bramkarza i umieścił piłkę w siatce. Zawodnicy Odry schodzili do szatni z jednobramkowym prowadzeniem 2:1.

Druga połowa była już bardziej wyrównana, lecz w końcówce to Odra przycisnęła podwyższając na samym finiszu. W 26' Bienias dostał podanie górą przez całe boisko od naszego bramkarza, zgasił piłkę, łatwo minął golkipera i umieścił futbolówkę w siatce. W kolejnych minutach dobre akcje przeprowadzali goście, lecz opolska twierdza, była nie do zdobycia. Wycofanie bramkarza w szeregach gości nie przyniosło oczekiwanych rezultatów w końcowej fazie meczu. Minutę przed końcem do pustej trafił jeszcze Karnatowski, ustalając tym samym ostateczny wynik 4:1. Tym zwycięstwem Odra objęła prowadzenie w 2 lidze futsalu na 2 kolejki przed końcem rozgrywek.

2017-02-27 19:36:10 [178.37.189.*] id:1511013
    Hetman Wielki: Napisał postów [350], status [pismak] Reputacja