• Wyświetleń: 4082
    • Dodano: 2017-02-22 / 22:40

Orlik Opole przegrał pierwsze dwa mecze play off z Polonią Bytom

W rozgrywkach czwartego ćwierćfinału Orlik Opole mierzy się z Polonią Bytom. Pierwszy dwumecz na wyjeździe nie należał do dobrych wystąpień opolskiej drużyny. Spotkanie wtorkowe zakończyło się wygraną Polonii 6:3, a środowe zmagania przyniosły kolejną porażkę opolan - tym razem 3:4. Teraz czekamy na rewanż w Opolu - 26 i 27 lutego.

Pierwszy mecz rozegrany we wtorek należał zdecydowanie do gospodarzy. Podwójna przewaga bramkowa świadczy o dobrym przygotowaniu naszego rywala w play-offach. W 6 minucie wynik meczu otworzył Łukasz Sznotala, lecz już 6 minut później gospodarze za sprawą Mateusza Danieluka wyrównali na 1:1. Potem kolejno dla gospodarzy strzelali: w 25 i 28 minucie Elvis Biezais, 34 minucie Richard Bordowski, 47 minucie Roman Maliník i w 57 minucie Tomasz Kozłowski. Dla Opolskiej drużyny w tym meczu celne trafienia dołożyli: w 39' Maksim Kartoszkin i 53' Rasmus Kulmala. Wyniki w poszczególnych tercjach to: w pierwszej remis 1:1, druga tercja to 3:1 dla gospodarzy, a trzecia odsłona przyniosła wynik 2:1 dla Polonii. Ciężki pierwszy mecz w rozgrywkach play-off zakończył się wynikiem 6:3 dla Polonii, a to tylko początek ogromnych zmagań, przed którymi muszą stanąć zawodnicy Orlika Opole.

Drugiego dnia wcale nie było lepiej. Co prawda była widoczna lepsza postawa naszych hokeistów, w porównaniu do premierowego starcia, lecz można było także doszukać się zmęczenia poszczególnych zawodników. Jednobramkowe prowadzenie, którym Polonia przypieczętowała drugie zwycięstwo, daje dużo do myślenia jeśli chodzi o formę Orlika na zbliżające się rewanże. W 5 minucie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Kacper Guzik. Rywale wyrównali dopiero pod koniec tercji, w 20 minucie Martin Vozdecký silnym strzałem pokonał bramkarza Opola. Dla Orlika kolejno strzelali jeszcze: w 40 minucie ponownie Kacper Guzik oraz w 43 minucie Michael Cichy. Gospodarze wzięli się za odrabianie strat bramkowych i tak w 50' i 53' dwukrotnie celnie trafiał Elvijs Biezais oraz w 54' Tomasz Kozłowski. W pierwszej tercji był remis 1:1, druga tercja lepsza w wykonaniu Orlika - 0:1, a trzecia odsłona to kompletna dominacja rywali 3:1. Drugie spotkanie zakończyło się ponownie porażką Orlika z Polonią 3:4.

Teraz czas na rewanż w Opolu. Ponowne starcie Orlika z Polonią już w niedzielę o 18:00 na Toropolu.

2017-02-23 11:38:45 [77.253.69.*] id:1510085
    mr.blant: Napisał postów [1019], status [stały bywalec] Reputacja