• Wyświetleń: 2899
    • Dodano: 2017-02-20 / 10:57

Berland Komprachcice minimalnie przegrał z Orłem Jelcz-Laskowice

W 15 kolejce I Ligi Futsalu, Berland podejmował u siebie drużynę z 3 miejsca w tabeli. Niestety szczęście nie dopisało naszym sąsiadom i musieli uznać wyższość rywali w tym meczu. Przegrane spotkanie 3:4 boli, tym bardziej, iż walka toczyła się na równym poziomie i do ostatniego gwizdka.

W pierwszej połowie to goście zdominowali wyjazdowe spotkanie. Zawodnicy Orła częściej tworzyli sobie dogodne sytuacje i byli bardziej skoncentrowani na grze w odróżnieniu od Komprachcic. W 20 minucie Wierzgacz dał prowadzenie drużynie przyjezdnych. Jednobramkowe prowadzenie gości utrzymało się do przerwy.

Po zmianie stron obraz gry się zmienił. Berland zaczął grać agresywniej, co skutkowało wieloma faulami, po których w konsekwencji sędzia podyktował karnego przedłużonego. Perfekcyjne wykonanie tego fragmentu należało do Gerarda Gonzaleza Martineza, który podwyższył na 2:0 dla przyjezdnych. Po chwili ten sam zawodnik dołożył kolejne trafienie, po rzekomym faulu zawodników Berlandu. Kontrowersyjna sytuacja, którą bezwzględnie wykorzystali rywale, była jedną z wielu spornych działań sędziego w tym meczu. Berland jednak podniósł się z upadku i powoli odrabiał straty. W 30 minucie pierwszą bramkę dla Komprachcic strzelił Mika. Po chwili grający w osłabieniu zawodnicy Berlandu za sprawą Markusa Przywary zdobyli gola kontaktowego, dającego nadzieje na wyrównanie. Tak też się stało, a to za sprawą Michała Zbocha, który w 37 minucie doprowadził do remisu. W końcówce gospodarze wycofali bramkarza, lecz ta taktyka okazała się brzemienna w skutkach. Berland rozgrywając na swojej połowie stracił piłkę, ta powędrowała wprost pod nogi Martineza, który z najbliższej odległości umieścił ją w siatce. Komprachcice w końcówce mieli jeszcze szansę na wyrównanie, lecz dobrze interweniowała obrona przeciwnika. Mecz zakończył się wygraną Orła 4:3, lecz Berland zaprezentował dobre futsalowe widowisko.