• Autor: Sportowy Krecik
    • Wyświetleń: 3210
    • Dodano: 2017-02-20 / 10:22

FK Odra Opole wysoko wygrał spotkanie derbowe

W niedzielę we własnej hali futsaliści Odry podejmowali Piast Gorzów Śląski. Wysoka wygrana opolan 10:0 i dopisanie sobie kompletu punktów po tym meczu, zdecydowanie przybliża naszą ekipę do walki o 1 ligę.

Przez całe spotkanie dominację we własnej hali prezentowali zawodnicy Odry. Już w 2 minucie wynik spotkania otworzył Rabanda. 3 minuty później na 2:0 po indywidualnej akcji podwyższył Bienias. Gospodarze nadawali rytm grze, choć zdarzały się i sytuacje, w których to inicjatywę przejęli przyjezdni. Na szczęście w bramce wyśmienicie zaprezentował się tego dnia Staroń, który kilkukrotnie ratował opolską drużynę przed utratą bramki. Słaba skuteczność strzelecka przeciwników była ogromnym mankamentem tej ekipy w tym meczu, mogli bowiem doprowadzić do remisu, a nawet wyjść na prowadzenie. Odra poszła za ciosem i w 11 minucie za sprawą Karnatowskiego było już 4:0. Pod koniec połowy 2 celne trafienia dołożył Nowosielski i na przerwę w tym spotkaniu Odra schodziła z zasłużonym wynikiem 5:0.

W drugiej połowie goście zaczęli grać agresywniej, lecz i ten fakt nie zmienił drastycznie obrazu rozgrywki. Golkiper Piasta obronił co prawda kilka strzałów gospodarzy, ale nie uchroniło to przeciwników od wysoko przegranego spotkania. Futsaliści Odry dalej atakowali i zdobywali kolejne trafienia. W 26 minucie Riemann dołożył 6 celne uderzenie na konto opolskiej ekipy. W 34 minucie na listę strzelców wpisał się także Stępień. Minutę później po raz kolejny piłkę w siatce umieścił Bienias. W 37 minucie Miga z prawej strony zaskoczył bramkarza rywali strzałem w lewy róg i tym samym podwyższył na 9:0 dla gospodarzy. W ostatniej minucie Karnatowski dołożył jeszcze jedno trafienie ustalając końcowy wynik na 10:0 dla ekipy z Opola. Odra zasłużenie wygrała niedzielne spotkanie i przystępuje tym samym do walki o fotel lidera 2 grupy 2 ligi futsalu.