• Wyświetleń: 4444
    • Dodano: 2017-02-19 / 09:10
    • Komentarzy: 12

ECO AZS Uni Opole łatwo wygrało kolejny mecz

Siatkarki Uniwersyteckiej drużyny podejmowały w sobotę na własnym parkiecie Polonię Łaziska Górne. Eco w ostatnim meczu fazy zasadniczej górowało nad przeciwnikiem 3:0 i tym samym uplasowało się na 2 miejscu z dorobkiem 37 punktów na swoim koncie i 1 straty do lidera, którym jest MKS Świdnica. Łatwo wygrane spotkanie może być dobrą prognozą na nadchodzące play-offy.

Początek seta nie wróżył nic dobrego. Kilkupunktowe prowadzenie przyjezdnych przy pierwszych zagrywkach zostało po chwili zniwelowane. Słabe wejście w mecz opolskiej drużyny obróciło się o 180 stopni. Dobre zagrywki, celne ataki i brak większych błędów pozwoliły powoli budować przewagę nad rywalem. Grając z ostatnim zespołem w tabeli nie można było myśleć o innym wyniku w tym meczu, ale także trzeba pamiętać o nie lekceważeniu żadnego z przeciwników. Chyba tak też się stało. Na szczęście jak brzmi przysłowie: "nie ważne jak zaczynasz, ważne jak kończysz", i tak też stało się i w tym meczu. Konsekwentna dobra gra naszych zawodniczek pozwoliła górować w tej odsłonie 25:16.

Druga odsłona to całkowita dominacja opolanek we własnej hali. Eco niesione głośnym dopingiem swoich stałych kibiców oraz wyjątkowo Wiernej Brygadzie - Stowarzyszeniu Kibiców Gwardii Opole, mogło wznieść się na wyżyny umiejętności i zaprezentować bardzo dobre przygotowanie do rozgrywek. Łatwo wygrany set do 12 było tylko formalnością.

Trzeci set znów należał do Eco. Celne ataki i agresywniejsza gra na siatce pozwoliła stopniowo budować przewagę punktową nad rywalami. Trener Patryk Fogel podkreśla, iż opolanki od początku sezonu szykowały się do występów w play-offach. Oczywiście wyniki w sezonowych starciach też były ważne dla Eco, lecz było to swojego rodzaju przygotowaniem, bardzo dobrym przygotowaniem. Ostatecznie opolanki wygrały 25:18 i w całym meczu 3:0. Łatwo wygrany mecz jest optymistycznym widokiem opolskiej drużyny na kolejne starcia - teraz czas na wyczekiwane play-offy.

2017-02-19 22:26:05 [83.5.14.*] id:1509480
    szaman44: Napisał postów [628], status [rozpisany/na] Reputacja