• Wyświetleń: 4492
    • Dodano: 2017-02-19 / 08:29
    • Komentarzy: 3

Gwardia Opole wygrała u siebie ze Stalą Mielec

W 18 odsłonie PGNiG Superligi Gwardia Opole podejmowała u siebie Stal Mielec. Opolanie pokonali przyjezdnych 33:27. Po raz kolejny gwardziści górowali nad tym przeciwnikiem w tym sezonie. Gwardia Opole zajmuje obecnie 3 miejsce w grupie pomarańczowej z dorobkiem 25 punktów.

Początek spotkania należał do gości. W pierwszych minutach Stal wyszła na kilkubramkowe prowadzenie, lecz Gwardia dogoniła wynik. Akcje po obu stronach boiska toczyły się do końcówki pierwszej odsłony, przysparzając kibicom i trenerom wielu nerwów. Dobra postawa naszego bramkarza - Adama Malchera wielokrotnie ratowała Opole przed utratą bramki. Fakt, iż walkę z tym rywalem Gwardziści mieli już za sobą 2 razy w tym sezonie, pomógł w rozpracowaniu taktyki przeciwnika w sobotnim spotkaniu. Na finiszu premierowej odsłony opolanie przycisnęli serią celnych strzałów i dobrej gry w obronie, czym zasłużyli sobie na prowadzenie po pierwszej partii 15:13.

Pierwsze minuty drugiej połowy należały zdecydowanie do Gwardii. Zawodnicy poszli za ciosem i skutecznie powiększali przewagę punktową nad przeciwnikiem. Dobrym celownikiem strzeleckim może pochwalić się po dzisiejszym meczu Antoni Łangowski, bowiem trafił do siatki rywala aż 7 razy. W połowie drugiej części meczu opolanie wyszli nawet na sześciobramkową przewagę, czym odebrali trochę wiary i siły przeciwnikom. Akcje po obu stronach w końcówce doprowadziły do takiej samej różnicy bramkowej na koniec meczu. Ostatecznie Gwardia wygrała 33:27 i tym zwycięstwem przyczyniła się do zajęcia najniższego stopnia podium grupy pomarańczowej PGNiG Superligi.

2017-02-19 13:57:13 [89.74.189.*] id:1509347