• Wyświetleń: 5414
    • Dodano: 2017-02-17 / 23:01
    • Komentarzy: 13

Orlik Opole wygrał ostatni mecz fazy zasadniczej

Opolscy hokeiści pokonali u siebie TatrySki Podhale Nowy Targ 1:0. Podopieczni Douglasa McKay'a ucieszyli tym samym swoich kibiców, ponieważ dobry występ tego dnia może być zapowiedzią lepszych występów w fazie play-off'ów. Orlik uplasował się na 5 miejscu w tabeli z dorobkiem 59 punktów.

Pierwsza tercja to wyrównane starcie obu ekip. Sporadyczne akcje po jednej jak i po drugiej stronie lodowiska nie wyprowadziły żadnej z nich na prowadzenie. W 12 minucie opalanie mieli dogodną sytuację, lecz zabrakło skoncentrowania i skuteczności w ataku. 3 minuty później kibice Orlika mogli mówić o szczęściu, ponieważ krążek po strzale Nowego Targu minimalnie minął siatkę gospodarzy. Wynik bezbramkowy utrzymał się do końca tercji.

W drugiej tercji dominację na swoim lodowisku przejęli gospodarze. Co prawda celne strzały i dobre akcje w ataku nie zmieniły bezbramkowego remisu, ale gra Orlika wyglądała lepiej w porównaniu do premierowej odsłony. Kartoshkin nie wykorzystał sytuacji sam na sam w 35 minucie, lecz nie zniechęciło to Orlika do kolejnych natarć na bramkę rywala. Dogodnych akcji w samej końcówce tej partii było więcej, ale żaden strzał nie znalazł właściwej drogi do siatki. Po drugiej odsłonie na tablicy wyników dalej widniał remis 0:0.

Trzecia odsłona to znów wyrównane akcje po obu stronach. Dobrze tego dnia spisywał się bramkarz Orlika - John Murray, który często ratował opolską drużynę przed utratą bramki. W 46 minucie opolanom dopisało szczęście, bowiem strzał rywali otarł się o słupek. Dopiero w 54 minucie trafienie na wagę zwycięstwa w tym meczu dołożył Filip Stopiński, który zbił lecący krążek, czym zmylił bramkarza rywali. Końcowe akcje po obu stronach nie zmieniły wyniku meczu. Nawet wycofanie golkipera Nowego Targu nie przyniosło oczekiwanych rezultatów w ostatnich minutach spotkania. Zawodnicy Orlika dowieźli zwycięski jednobramkowy wynik do końca meczu.

2017-02-18 18:55:27 [90.156.124.*] id:1509211
    Ale tak na spokojnie....homoseksualizm - orientacja , choroba a może moda dla nieudaczników życiowych??? ?
    2017-02-18 19:03:31 [84.169.100.*] id:1509215
    tiku: Napisała postów [37315], status [VIP] Reputacja
    Proszę bardzo, jaki "piękny" wpis, a moderatorka się w najlepsze przy nim bawi. Brawo!
    2017-02-18 19:15:38 [90.156.124.*] id:1509221
    I to by było tyle na dzień dzisiejszy,szkoda, że nie doszło do normalnej dyskusji na temat orientacji....dobranoc Państwu.Do tematu wrócę przy najbliższej, bardziej sprzyjającej okazji okazji.:)
    2017-02-18 18:57:47 [79.191.229.*] id:1509212
    dzony: Napisał postów [6525], status [VIP] Reputacja