• Wyświetleń: 3973
    • Dodano: 2017-02-12 / 03:32
    • Komentarzy: 6

Gwardia Opole przegrała w Elblągu

17 kolejka PGNiG Superligi to starcie Gwardii Opole z Meblami Wójcik Elbląg. Mecz na wyjeździe okazał się lepszy dla gospodarzy, którzy pokonali zawodników z Opola 23:20. Podopieczni Rafała Kuptela powracają do Opola, by przygotowywać się do meczu ze Stalą Mielec, który już 18 lutego przy ulicy Kowalskiej.

Pierwsza połowa to wyrównana gra obu ekip. Prowadzenie raz jednej drużyny, raz drugiej, przełożyło się na dużo nerwów zarówno w szeregach Gwardii, jak i Elbląga. Seria dobrych ataków i celnych trafień w końcówce rozdania, pozwoliło objąć prowadzenie opolan 15:11 do przerwy.

Druga odsłona to już dominacja gospodarzy. Od gwizdka rozpoczynającego połowę ekipa Meblarzy podgoniła wynik. Potem kibice mogli zaobserwować walkę punkt za punkt, lecz lepiej w tym starciu okazali się zawodnicy z Elbląga. Wyśmienita postawa i forma bramkarska nie opuszczała tego dnia golkipera rywali - Bartosza Dudka. Wielokrotnie chronił ich przed utratą gola, a opolanom trudno było znaleźć łatwą drogę do siatki. Ostatecznie Elbląg wygrał z Gwardią 23:20 i może dopisać sobie kolejne 2 punkty na swoje konto.

Gwardia Opole zajmuje obecnie 3 miejsce w tabeli w grupie pomarańczowej z dorobkiem 22 punktów.

2017-02-12 09:59:36 [79.231.201.*] id:1508230
    tiku: Napisała postów [37315], status [VIP] Reputacja
    Następnym razem będzie lepiej, tylko trzeba się lepiej przygotować:)