• Wyświetleń: 4614
    • Dodano: 2017-02-11 / 22:25

Berland Komprachcice przegrał u siebie mecz pucharowy

Berland podejmował u siebie Clearex Chorzów w meczu 1/16 Pucharu Polski. Ekstraklasowa drużyna gości wygrała to spotkanie 3:0 i tym samym przekreśliła losy drużyna z Komprachcic na dalszą walkę w tych rozgrywkach.

Goście od samego początku dominowali na wyjazdowym parkiecie. Od pierwszego gwizdka to chorzowianie dyktowali warunki tego spotkania. W 5 minucie wynik otworzył Mateusz Omylak, który mocnym i celnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. Mimo iż, zawodnicy Komprachcic nie spuścili głów, to niestety nie mogli pokonać bramkarza rywali tego dnia, choć były ku temu okazje. Szybkie wymiany pozwoliły na stwarzanie sobie dogodnych sytuacji w połowie rozdania, lecz albo dobrze interweniował golkiper z Chorzowa, albo były to ostrzały słupków. W 12 minucie Szymon Łuszczek podwyższył na 2:0 dla przyjezdnych. Wynik utrzymał się do przerwy.

W drugiej odsłonie znów górowali zawodnicy Clearexu, choć początkowo Berland mocno atakował i miał możliwość zmiany wyniku, lecz zawiodła celność. W 35 minucie po raz drugi w tym meczu celnie oszukał bramkarza Mateusz Omylak, który wyróżniał się tego dnia na halowym parkiecie. Chorzowianie trafili do siatki 3 razy, lecz dominację w tym meczu obrazują statystyki strzałów, które wyraźnie wskazują na dobre przygotowanie do tego spotkania. Słupki bramki której strzegł golkiper Berlandu były ostrzeliwane dodatkowo 6 razy, lecz na szczęście były to trafienia po których piłka dalej była w grze. Zawodnicy Berlandu także atakowali, ale niestety nie mogli umieścić piłki w siatce rywala. Goście dowieźli zwycięski wynik 3:0 do końca spotkania. Komprachcice niestety muszą pogodzić się z porażką i odpadnięciem z rozgrywek Pucharu Polski w halowej piłce nożnej.