• Wyświetleń: 4129
    • Dodano: 2017-02-06 / 09:39
    • Komentarzy: 3

Orlik Opole wygrał w karnych z Comarch Cracovią

Orlik Opole po wyśmienitym i wyczerpującym meczu pokonał przeciwników z Krakowa 4:3. Znakomite widowisko na Toropolu może konkurować o miano najlepszego meczu Orlika u siebie. Dawno nie było tak emocjonującego, a zarazem wyrównanego spotkania.

Już w pierwszej minucie grę w przewadze wykorzystali opolanie. Radek Meidl strzelił gola zanim wszyscy kibice zasiedli na swoich miejscach. Dawno nie było takiego początku meczu. W kolejnych minutach dobrą formą bramkarską popisywał się Murray, skutecznie odpychając ataki rywali. W 12 minucie Michael Cichy dostał podanie zza bramki i perfekcyjnie wykończył silnym strzałem pod poprzeczkę. Minutę później przewagę wykorzystali goście, a Maciej Urbanowicz trafił gola kontaktowego. W 15 minucie ten sam zawodnik wykorzystał zamieszanie w opolskiej obronie i doprowadził do remisu. W 18 minucie na prowadzenie wyprowadził przyjezdnych Matúš Chovan. Wynik utrzymał się do końca tercji.

W drugiej odsłonie byliśmy świadkami wyrównanej walki. Strzały po obu stronach nie zmieniły początkowo sytuacji na tablicy wyników. Dopiero w 26 minucie, grając w przewadze, Filip Stopiński pokonał bramkarza Cracovii i doprowadził do remisu po 3. Stan utrzymał się do syreny kończącej drugą tercję.

Trzecia odsłona to znów akcje po obu stronach lodowiska. Dobra forma Murraya nie opuszczała go ani na trochę. Składne akcje i brak większych błędów to obraz gry Orlika, który dawno nie gościł na oblodzonej arenie. Zwycięzcę w tym meczu miała wyłonić dogrywka.

Dogrywka jednak nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Dobre okazje mieli Cichy i Kulmala, lecz szczęście im nie dopisało.

Karne: Pierwszy strzelał Rasmus Kulmala - trafił, 1:0