• Wyświetleń: 1281
    • Dodano: 2017-02-04 / 23:24

Orlik Opole przegrał wyjazdowe spotkanie z Polonią Bytom

Tempish Polonia Bytom pokonała u siebie Orlika Opole 2:1. Zwycięzce tego spotkania wyłoniła dopiero dogrywka, w której lepsi okazali się gospodarze. Przed opolskimi hokeistami teraz niedzielny mecz na Toropolu z Comarch Cracovią.

W pierwszej tercji kibice zgromadzeni na lodowisku byli świadkami wyrównanego widowiska. Akcje po jednej, jak i po drugiej stronie, niestety nie wyprowadziły żadnej z nich na prowadzenie w tej części gry. Mocniejsze wejście w spotkanie drużyny Orlika skutkowało częstymi wizytami hokeistów na ławce kar. Tylko w pierwszej odsłonie opolanie byli tam odsyłani, aż 3 razy.

Wynik meczu otworzył, dopiero w drugiej tercji, Zachary Luczyk. W 38 minucie z bliskiej odległości pokonał bramkarza Polonii. Goście objęli prowadzenie i nie wypuścili go do końca tej odsłony meczu.

Trzecia tercja to znów wyrównana walka i akcje po obu stronach lodowiska. Orlik mógł wywieźć komplet punktów, lecz gospodarze doprowadzili w samej końcówce do wyrównania. W 59 minucie Roman Maliník po zamieszaniu pod bramką Murray'a zdobył trafienie na wagę remisu. Zwycięzcę w tym meczu wyłoniła dopiero dogrywka.

W 64 minucie Martin Vozdecký sforsował obronę Orlika i umieścił krążek w opolskiej siatce. Tym sposobem Polonia świętowała zwycięstwo 2:1, a podopieczni Douglasa McKaya mogą cieszyć się z wywalczonego jednego oczka, który wraz z drużyną powraca do Opola.

2017-02-05 09:42:25 [217.247.162.*] id:1506438
    anstel: Napisał postów [3801], status [VIP] Reputacja