• Wyświetleń: 1425
    • Dodano: 2017-01-29 / 20:18

Orlik Opole wysoko przegrał z GKS-em Tychy

Tyszanie pokonali opolskich hokeistów 4:1. Zdobywając cenne punkty zbliżyli się do lidera. Orlik Opole po niedzielnym spotkaniu plasuje się na 4 miejscu z dorobkiem 52 punktów.

Pierwsza tercja to wyrównane wejście w mecz obu ekip. Mimo kilku oddanych celnych strzałów, w premierowej odsłonie byliśmy świadkami tylko jednego trafienia. W 15 minucie opolską obronę pokonał Jaroslav Kristek , zbijając lecący krążek, czym całkowicie zmylił Johna Murraya. Dobra obrona opolskiego bramkarza uchroniła gospodarzy przed utratą kolejnych goli. Słaba ofensywa Orlika nie zmieniła wyniku do przerwy.

Druga tercja to dominacja przyjezdnych na wyjazdowym lodowisku. W 27 minucie mocnym i celnym strzałem popisał się Marcin Kolusz. Opolska obrona została ponownie rozbita, a goście objęli dwubramkowe prowadzenie. Orlik przez większość czasu nie zagrażał bramce rywala. Opalanie nie wykorzystali podwójnej gry w przewadze, czym negatywnie zaskoczyli swoich kibiców. 26 sekund do końca, tyle pokazywała tablica wyników, gdy kolejne trafienie dla GKS-u dołożył Patryk Kogut. Wynik 0:3 utrzymał się do końca tercji.

Połowa ostatniego rozdania to wyrównane akcje po obu stronach. Większość strzałów jednak niecelnych, które konsekwentnie omijały jedną jak i drugą bramkę. Orlik miał co prawda parę akcji, po których dobrze interweniował bramkarz rywali, lecz ani razu nie potrafili przełamać wyniku. W końcówce trener postanowił wycofać Murraya, lecz gra o jednego więcej w polu nie dała oczekiwanych rezultatów. Ku uciesze kibiców pusta bramka, a właściwie prawy słupek, uchronił dwukrotnie opolska drużynę przed utratą gola. W 59 minucie do pustej bramki grając w osłabieniu trafił ponownie Marcin Kolusz. Ostatnie 50 sekund gry wykorzystali wreszcie opolanie. Bartłomiej Bychawski fantastycznym strzałem pokonał tyską bramkę i zdobył gola honorowego.

2017-01-30 18:43:23 [89.74.189.*] id:1505696